Michael Beasley już zdążył pobić rekord NBA. Nikt w historii nie rzucał tak często

Michael Beasley potrzebował trzech spotkań po powrocie do ligi NBA, aby już zapisać się na kartach historii. Nowy nabytek Houston Rockets został pierwszym graczem, który do oddania 19 rzutów z gry potrzebował zaledwie 15 minut na parkiecie.

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz

Michael Beasley, wybrany z drugim numerem draftu 2008, wciąż nie może znaleźć swojego miejsca w NBA. Od początku przygody z tą ligą, występował już w czterech różnych zespołach, a oprócz tego dwukrotnie rozstawał się z Ameryką, żeby dołączyć do drużyny w lidze chińskiej.

Beasley dwa razy (2015, 2016) został MVP Meczu Gwiazd ligi CBA (Chinese Basketball Association), a na początku marca tego roku, Houston Rockets podpisali z nim kontrakt z nadzieją, że będzie to dla nich brakujący element, który pozwoli im na walkę w play-offach z najlepszymi drużynami ligi.

Już w swoim trzecim meczu po powrocie do NBA, Beasley zanotował spotkanie, jakiego nie miał przed nim żaden zawodnik w historii. W zaledwie 15 minut spędzonych na parkiecie, oddał aż 19 prób z gry. W całym spotkaniu zdobył 18 punktów, do których dołożył 8 zbiórek.

Tabela zawodników z największą liczbą oddanych rzutów z gry w maksymalnie 15 minut spędzonych na parkiecie

Imię i nazwisko Liczba oddanych rzutów z gry Minuty spędzone na parkiecie
Michael Beasley 19 15
Rik Smits 18 15
Thurl Bailey 18 14
Gerald Glass 17 15
Elden Campbell 16 15
Michael Jordan 16 14

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×