Euroliga: Niespodzianka w Maladze. Olympiakos nadal w grze o awans

Wicemistrzowie Euroligi, koszykarze Olympiakosu Pireus, pozostają w grze o awans do najlepszej ósemki tegorocznej edycji. Niesamowicie istotne zwycięstwo w Maladze odnieśli natomiast koszykarze Crveny Zvezdy Belgrad.

Krzysztof Kaczmarczyk
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

Anadolu Efes Stambuł, który wciąż ma nadzieję na awans do najlepszej ósemki Euroligi, wygrał ciężki mecz z Cedevitą Zagrzeb. Turecki zespół do wygranej poprowadził rozgrywający Thomas Heurtel, autor 19 oczek i 8 asyst.

Chorwacki team do końca pozostawał w grze o wygraną w Stambule, jednak ostatecznie musiał pogodzić się z czteropunktową porażką. Tym samym Cedevita straciła nawet matematyczne szanse na awans.

W zgoła odmiennej sytuacji jest Crvena Zvezda Belgrad. Serbski zespół odniósł bezcenną wygraną w Maladze, pokonując tamtejszą Unicają 78:72.

Belgradzki zespół triumf zapewnił sobie doskonałą ostatnią kwartą, którą wygrał aż 25:12. Na pięć minut przed końcem w Maladze był remis, jednak w kolejnych goście zanotowali serię 11:2, po której gospodarze już nie podnieśli się.

Hiszpańskiej drużynie na nic zdał się najlepszy występ w sezonie Euroligi Nemanji Nedoviciovi, który uzyskał 22 oczka.

W jedynym piątkowym meczu grupy F Olympiakos Pireus bez większych problemów pokonał najsłabszą ekipę w zestawieniu, czyli Żalgiris Kowno. 17 punktów wywalczył Giorgos Printezis, a grecki wicemistrz Euroligi pozostaje w ścisłym kontakcie z pierwszą czwórką, która wywalczy awans do dalszych gier.

Wyniki piątkowych meczów 11. kolejki fazy Top 16 Euroliga:

Grupa E

Anadolu Efes Stambuł - Cedevita Zagrzeb 80:76
(Heurtel 19, Sarić 12, Brown 12, Osman 10 - Gordić 16, Arapović 16, Bilan 14, White 10)

Unicaja Malaga - Crvena Zvezda Belgrad 72:78 (Nedović 22, Thomas 13, Cooley 11 - Jović 16, Simonović 12, Gudurić 12, Miller 11)

Grupa F

Olympiakos Pireus - Żalgiris Kowno 74:59 (Printezis 17, Papanikolau 11 - Vougioukas 14, Jankunas 12)