Pierwszy krok faworyta I ligi z Krosna

Koszykarze Miasta Szkła Krosno nie bez problemów pokonali Nysę Kłodzko. O zwycięstwie ekipy z Podkarpacia przesądziła niewątpliwie druga kwarta.

Jakub Artych

Najlepsza drużyna rundy zasadniczej w ćwierćfinale podejmowała najlepszego beniaminka w tym sezonie - Zetkamę Doral Nysę Kłodzko. - Nie lekceważymy żadnego przeciwnika. Wiemy, że czeka nas dużo walki, chłopaki z Kłodzka z pewnością się nie położą - tłumaczył przed meczem środkowy Jakub Dłuski.

Sobotni pojedynek w Krośnie miał dziwny przebieg. Co ciekawe, podopieczni Marcina Radomskiego wygrali na Podkarpaciu... aż trzy kwarty! Patrząc z boku na taki wynik można byłoby zaryzykować, iż spotkanie padło łupem beniaminka z Kłodzka. Nic bardziej mylnego.

O zwycięstwie Miasta Szkła przesądziła fantastyczna druga kwarta, w której gospodarze rozbili rywali. Podopieczni Michała Barana poprawili grę w defensywie, która w pierwszej kwarcie była sporą bolączką miejscowych. Drużyna z Krosna zaczęła umiejętnie wykorzystywać swoich wysokich graczy: Jakuba Dłuskiego, Dariusza Wykę czy Patryka Pełkę, który sobotni pojedynek zakończył z double-double.

Koszykarze z Krosna bardzo dużą przewagę mieli również w skuteczności rzutów za dwa punkty (61 do 35) oraz w asystach. Najlepiej w tym elemencie spisał się Dawid Bręk, który zanotował ich dziewięć.

Kolejny pojedynek obu drużyn już w niedzielę. Spotkanie na Podkarpaciu rozpocznie się o godz. 18:00. Czy Miasto Szkła Krosno przybliży się do awansu do półfinału?

Miasto Szkła Krosno - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 80:70 (22:24, 25:6, 15:18, 18:22)

Miasto Szkła: Dłuski 14, Oczkowicz 14, Pełka 13, Rduch 11, Pisarczyk 8, Wyka 8, Małgorzaciak 6, Bręk 5, Baran 1.

Zetkama Doral Nysa: Bartkowiak 19, Stępień 17, Malona 10, Płatek 9, Wojciechowski 6, Bluma 5, Kowalski 4, Lipiński 0, Weiss 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Miasta Szkła Krosno