Spurs spacerkiem w półfinale Zachodu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LARRY W. SMITH /
PAP/EPA / LARRY W. SMITH /

San Antonio Spurs to pierwszy zespół, który awansował do półfinału tegorocznych playoffs. Ostrogi po raz czwarty pokonały Memphis Grizzlies, tym razem 116:95.

W tym artykule dowiesz się o:

Seria, jak można było się spodziewać, zakończyła się po czterech spotkaniach. To pierwszy sweep Ostróg od 2013 roku, kiedy to w finale Konferencji Zachodniej po czterech meczach odprawili z kwitkiem... Memphis Grizzlies. Niedźwiadki bez Marka Gasola i Mike'a Conley'a były tłem dla świetnie dysponowanych graczy Popovicha, który w półfinale Zachodu zmierzą się z lepszym z pary Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks (3-1 dla OKC).

Niedzielna wygrana to również prezent dla Tima Duncana, który w poniedziałek obchodzi 40. urodziny. Legenda Spurs (występuje w tym zespole od początku kariery, czyli sezonu 1997/1998) zdobyła w ostatnim meczu pierwszej serii siedem punktów i trzy bloki.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta. W niej goście trafili 14 z 22 rzutów z gry, wygrywając tę cześć aż 37:21. Przewaga na początku ostatniej kwarty przekroczyła nawet 20 punktów i stało się jasne kto awansuje do dalszej fazy playofffs.

21 punktów, siedem zbiórek i cztery asysty zapisał na swoim koncie najlepszy gracz meczu Kawhi Leonard. 16 oczek dołożył Tony Parker, z kolei double-double skompletował LaMarcus Aldridge - 15 punktów i 10 zbiórek. Żaden z nich nie pojawił się na parkiecie w czwartej kwarcie.

Najlepszy w zespole gospodarzy okazał się Lance Stephenson, zdobywca 26 punktów. W ekipie Niedźwiadków znów zaledwie 10 koszykarzy było zdolnych do gry.

W drugiej kwarcie nastąpiła 20-minutowa przerwa w meczu. Wszystko z powodu awarii oświetlenia w hali FedExForum.

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 95:116 (19:25, 26:22, 21:37, 29:32)

Grizzlies: Stephenson 26, Randolph 15, Barnes 15, Carter 14, Andersen 7, Farmar 6, Allen 6, Green 4, Munford 2.

Spurs: Leonard 21, Parker 16, Aldridge 15, West 11, Mills 9, Marjanovic 8, Simmons 8, Duncan 7, Diaw 7, Ginobili 7, Anderson 5, Green 2, Miller 0.

Czy San Antonio Spurs zagrają w wielkim finale NBA?