Włochy: Zespół reprezentanta Polski w trudnej sytuacji

Zespół Aleksandra Czyża Giorgio Tesi Group Pistoia przegrał drugi mecz w play-off włoskiej Lega Basket. W poniedziałkowy wieczór Sidigas Avellino znów okazał się lepszy, triumfując 83:70.

Jacek Konsek

Czyż był liderem swojego zespołu, lecz nie pomogło to w odniesieniu korzystnego rezultatu. Reprezentant Polski w ciągu 21 minut wywalczył 14 punktów, co okazało się najlepszym wynikiem w drużynie z Pistoii. Na swoim koncie zapisał także osiem zbiórek, dwa przechwyty i asystę.

O porażce drużyny Polaka zadecydowała pierwsza połowa, w której gospodarze zdobyli aż 47 punktów i odskoczyli na 14 punktów przewagi. Trzeci mecz odbędzie się w środę.

Drugą porażkę poniósł także zespół Logana, który w powtórce ubiegłorocznego finału rozgrywek przegrywa już 0-2 z zespołem z Reggio Emilia. Przyjezdni byli blisko zwycięstwa, lecz ostatnią kwartę przegrali różnicą aż 12 punktów - 13:25. Były reprezentant Biało-Czerwonych na parkiecie spędził aż 33 minuty (najwięcej spośród wszystkich graczy gości), notując na swoim koncie 10 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst. Logan nie popisał się jednak skutecznością - miał 2/9 z gry.