Waczyński wciąż poza grą, ale Rio Natura wygrywa

Rio Natura Monbus Obradoiro bez Adama Waczyńskiego odniosło niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście utrzymania. Zespół z Galicji wygrał na wyjeździe z Morabanc Andorra 84:74.

Karol Wasiek
Artur Podlewski/058sportpl Newspix / Artur Podlewski/058sport.pl

Adam Waczyński wrócił już do zdrowia i treningów, ale wciąż jest poza meczowym składem. W niedzielę jego drużyna rywalizowała na wyjeździe z Morabanc Andorra. Było to bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania w lidze hiszpańskiej.

Goście z Galicji znakomicie rozpoczęli i już po 10 minutach prowadzili 24:14. Później podopieczni Moncho Fernandeza kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele.

Wśród Río Natura Monbús Obradoiro szalał Eimantas Bendzius, były zawodnik Trefla Sopot. Litwin zdobył 23 punkty (5/6 za dwa, 3/7 za trzy) w ciągu 35 minut spędzonych na parkiecie.

Zespół z Galicji z bilansem 10:23 zajmuje 15. miejsce i jest o krok od utrzymania w ACB.