Niewiarygodny rzut na zwycięstwo w ACB! Joan Sastre bohaterem (wideo)

Joan Sastre niesamowitym rzutem z własnej połowy zapewnił zwycięstwo drużynie CAI Zaragoza w spotkaniu ostatniej kolejki ligi hiszpańskiej ACB przeciwko ekipie Bilbao Basket. Takiego zakończenia meczu nie powstydziłby się nawet Stephen Curry.

Wojciech Bielewicz
Koszykarze Bayernu okazali się lepsi na lotnisku / Koszykarze Bayernu okazali się lepsi na... lotnisku

Dla obu ekip był to ostatni mecz w tym sezonie ligi ACB. Bilbao Basket zakończyli zmagania na 10. miejscu, natomiast ich niedzielni rywale uplasowali się dwa oczka niżej. Pomimo bycia sporym faworytem w tym spotkaniu, gospodarze z Kraju Basków pozwolili sobie wyrwać zwycięstwo w czwartej kwarcie, którą przegrali 18-31. Trzy ostatnie punkty były autorstwa Joana Sastre, a zostały one zdobyte w nieprawdopodobnych okolicznościach.