Reprezentantka Polski przenosi się do Gdyni. Aldona Morawiec zagra w Baskecie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski
zdjęcie autora artykułu

Sezon 2015/2016 rozpoczęła w Pszczółce AZS UMCS Lublin, a zakończyła go w MKK Siedlce. Teraz Aldona Morawiec przenosi się na północ. W nowym sezonie skrzydłowa reprezentacji Polski spędzi w Baskecie Gdynia.

24-letnia wychowanka Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Rybnik na ekstraklasowych parkietach debiutowała w sezonie 2011/2012. Teraz oprócz walki w TBLK buduje swoją pozycję w reprezentacji Polski.

Miniony sezon rozpoczęła w barwach Pszczółki AZS UMCS Lublin. W drużynie

prowadzonej przez Krzysztof Szewczyk grała mało, bo w 13 minutach na parkiecie średnio spędzała 8 minut przegrywając znacząco rywalizację z Jhasmin Player.

W drugiej połowie sezonu zdecydowała się na zmianę barw klubowych przechodząc do MKK Siedlce. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. Średnia minut wzrosła do 30, a jej słupki statystyczne osiągnęły pułap 11,7 punktu i 6,1 zbiórki w siedmiu spotkaniach.

ZOBACZ WIDEO Dawid Konarski: Chłopcy mieli w pamięci Londyn (Źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Teraz absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach zdecydowała się na kolejne przenosiny wiążąc się umową z Basketem Gdynia.

- Aldona ma wspaniałą motorykę, którą będę chciała wykorzystać nie tylko w ataku, ale i w obronie, szczególnie do zadań specjalnych. Wyróżnia ją determinacja i motywacja wewnętrzna, co w grze zespołowej jest szczególnie cenione - komplementuje swoją nową podopieczną Katarzyna Dydek, trener gdyńskiego zespołu.

Obecnie Morawiec przebywa z reprezentacją Polski w Mińsku, gdzie we wtorek i środę Biało-Czerwone rozegrają dwa mecze kontrolne z Białorusinkami.

W Gdyni walczą o powrót do ścisłej czołówki. Dlatego też włodarze klubu przedłużyli umowę z Jeleną Skerovic. W ekipie z Trójmiasta zagrają też m.in. Aneta Kotnis czy Dominika Miłoszewska.

Źródło artykułu: