Tomasz Gielo zadebiutował w Lidze Letniej NBA!

Młody Polski skrzydłowy Tomasz Gielo doczekał się debiutu w Lidze Letniej NBA. Nasz reprezentant zaprezentował się w przegranym meczu jego Philadelphii 76ers w starciu z San Antonio Spurs.

Krzysztof Kaczmarczyk

Tomasz Gielo, który jest testowany przez ekipę Szóstek, w końcu doczekał się swoich debiutanckich minut podczas starcia jego Philadelphii 76ers z San Antonio Spurs.

Polski skrzydłowy otrzymał od sztabu szkoleniowego 17 minut gry. W tym czasie w jego statystykach pojawiły się 3 asysty, 2 zbiórki, przechwyt i blok.

Niestety reprezentant Polski nie zdołał zdobyć swoich debiutanckich punktów pudłując wszystkie swoje pięć prób, w tym dwie zza łuku.

Co ważne gdy polski koszykarz przebywał na parkiecie, jego drużyna miała dodatni bilans. Wskaźnik +/- wskazał bowiem 3 na plusie.

Szóstki musiały pogodzić się z porażką w debiucie Gielo. Ostrogi wygrały 95:91, a wszystko dzięki znakomicie dysponowanej trójce koszykarzy. Jonathon Simmons, Bryn Forbes i Kyle Anderson zdobyli łącznie aż 81 punktów dla Spurs.

Wśród pokonanych najskuteczniej zagrał Christian Wood - autor 19 oczek i 7 zbiórek.

Kolejną szansę na występ Tomasz Gielo będzie miał w ostatnim meczu Szóstek podczas tej ligi w Utah. W czwartek rywalem będą gospodarze, ekipa Jazzmanów.

Czy Tomasz Gielo ma szansę na angaż w NBA?