Liga Letnia NBA: Epizod Ponitki

Mateusz Ponitka nie zdobył punktów w drugim meczu Ligi Letniej NBA. Polak przebywał na parkiecie nieco ponad dziewięć minut, a jego Denver Nuggets przegrali z Miami Heat 81:92.

Jacek Konsek

Mateusz Ponitka po udanym debiucie, gdzie zanotował 10 zbiórek, tym razem spędził na parkiecie nieco ponad dziewięć minut. W tym czasie zebrał trzy piłki, oddał jeden niecelny rzut, popełnił trzy faule i miał jedną stratę. Dużo częściej na parkiecie przebywał Francuz Axel Toupane, którego Ponitka zmienił pod koniec pierwszej kwarty.

Pomimo świetnego występu wybranego z siódmym numerem draftu Jamala Murray'a, który zdobył 29 punktów, Nuggets przegrali z Miami Heat 81:92. To druga porażka ekipy z Kolorado w Lidze Letniej.

D'Angelo Russell jest w świetnej formie w obecne lato. Po game winnerze pierwszego dnia rozgrywek, tym razem zdobył 26 punktów dla Los Angeles Lakers, którzy pokonali Golden State Warriors 78:65. Gorszy dzień miał z kolei Brandon Ingram, który miał 0/5 z gry.

W zespole Wojowników sześć minut spędził na parkiecie Korie Lucious, były zawodnik Rosy Radom i King Wilków Morskich Szczecin. Amerykanin niczym nie zapisał się jednak w protokole meczowym.

Szóstka tegorocznego draftu Buddy Hield zdobył 23 punkty dla New Orleans Pelicans, którzy pokonali Sacramento Kings 70:66.