Polska "B" idzie za ciosem. Siódme zwycięstwo w Chinach

Reprezentacja prowadzona przez Marka Łukomskiego i Artura Gronka odniosła siódme zwycięstwo w Chinach. W środę Polacy pokonali gospodarzy 87:77.

Karol Wasiek

Świetnie w Chinach radzą sobie reprezentanci Polski, którzy w środę odnieśli siódme zwycięstwo w ósmym spotkaniu. Tym razem Biało-Czerwoni pokonali gospodarzy 87:77. Wygrana podopiecznych Marka Łukomskiego i Artura Gronka ani przez moment nie była zagrożona.

Polacy już do przerwy osiągnęli 13-punktową przewagę. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i ostatecznie kadra "B" wygrała 87:77.

Najlepszym punktującym zespołu był Filip Matczak, autor 15 oczek. 14 dorzucił Jakub Parzeński, z kolei 13 uzyskał Przemysław Żołnierewicz.

W czwartek Polacy rozegrają ostatnie spotkanie w Chinach. Rywalem będzie Rumunia.

Polska - Chiny 87:77 (24:20, 21:12, 22:17, 20:28)

Polska: Matczak 15, Parzeński 14, Żołnierewicz 13, Nowakowski 11, Bartosz 9, Zyskowski 8, Kostrzewski 7, Grochowski 6, Trojan 4, Kowalczyk 0