Silnie obsadzony turniej w Krakowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
zdjęcie autora artykułu

Wisła Can-Pack Kraków, obrońca tytułu mistrza Polski, zorganizuje bardzo silnie obsadzony turniej przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Udział w nim wezmą zespoły z europejskich pucharów.

Zgodnie z zapowiedziami, we wrześniu Wisła Can-Pack Kraków będzie gospodarzem turnieju. W swoim trzecim tygodniu przygotowań do nowego sezonu pod Wawelem będzie granie na europejskim poziomie.

Z zaproszenia mistrza Polski skorzystały ekipy Basket 90 Gdynia, Good Angels Koszyce i DSK Basketball Nymburk. Słowacki zespół z Koszyc to w ostatnich latach etatowy mistrz swojego kraju i uczestnik Euroligi. W tym sezonie zagra natomiast w Pucharze Europy, podobnie jak czeski zespół z Nymburka.

Szansę na udział w EuroCupie ma również Basket 90 Gdynia, o ile uda się przedrzeć przez fazę eliminacyjną.

Jest duża szansa, że oprócz drużyny z Gdyni, wszystkie inne zameldują się w Krakowie już w kompletnych składach. W ekipie z Trójmiasta jest to nie możliwe, gdyż Renee Montgomery oraz Carolyn Swords w tym czasie występować będą jeszcze na parkietach ligi WNBA. Turniej w Krakowie rozpocznie się w piątek 9 września i potrwa do niedzieli. Harmonogram turnieju:

Wisła Can-Pack Kraków - Basket 90 Gdynia / godz. 18:00 DSK Basketball Nymburk - Good Angels Koszyce / godz. 20:00 DSK Basketball Nymburk - Basket 90 Gdynia / godz. 16:00 Wisła Can-Pack - Good Angels Kosice / godz. 18:15 Basket 90 Gdynia - Good Angels Koszyce / godz. 12:00 Wisła Can-Pack Kraków - DSK Basketball Nymburk / godz. 14:00

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak: Dzięki igrzyskom możemy zmienić swoje życie (źródło: TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: