ME U-16: Polki ponownie gromią, trzeci triumf w Oradei

Trzeci mecz mają już za sobą młode reprezentantki Polski, które w Rumuni walczą o awans do Dywizji A. W niedzielę podopieczne Macieja Gordona nie pozostawiły żadnych złudzeń rywalkom z Macedonii i wygrały 90:31.

Krzysztof Kaczmarczyk
Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne

Starcie z Macedonią było trzecim podczas mistrzostw Europy Dywizji B w Oradei i jednocześnie zakończyło się trzecim zwycięstwem Biało-Czerwonych.

Nasze koszykarki przystępowały do tej konfrontacji w roli zdecydowanego faworyta i z roli tej wywiązały się znakomicie. Od samego początku zepchnęły rywalki do defensywy, a już po dziesięciu minutach rywalizacji miały 16 punktów więcej od rywalek.

Polki już na przerwę do szatni schodziły mając na swoim koncie 57 oczek, co pokazało tylko jak dobrze dysponowane i mocno skoncentrowane weszły w to spotkanie, które ostatecznie wygrały pewnie, bo aż 90:31.

W niedzielnym meczu punktowały niemal wszystkie koszykarki, które pojawiły się na parkiecie. Najwięcej, bo 18 oczek, uzyskała Martyna Leszczyńska. Z dwucyfrowych zdobyczy punktowy mogły się cieszyć jeszcze jej trzy inne koleżanki.

W poniedziałek Biało-Czerwone będą odpoczywać, z kolei we wtorek - w ostatnim meczu grupowym - zagrają z Belgijkami, które po dwóch spotkaniach legitymują się bilansem 1:1.

Polska - Macedonia 90:31 (23:7, 34:10, 14:6, 19:8)

Punkty dla Polski: Martyna Leszczyńska 18, Weronika Hipp 15, Anna Makurat 13, Aleksandra Ziemborska 10, Liliana Banaszak 9, Anna Winkowska 9, Aleksandra Wojtala 6, Karina Gzinka 4, Olga Trzeciak 2, Zuzanna Kulińska 2, Aleksandra Iwaniuk 2, Natalia Popiół 0.