Spójnia Stargard wygrała z Biofarmem Basket Poznań

Koszykarze I-ligowej Spójni Stargard pierwszy raz w okresie przygotowawczym zaprezentowali się przed własną publicznością. W piątkowym sparingu pokonali Biofarm Basket Poznań 80:72.

Patryk Neumann
Materiały prasowe / Fot. Tadeusz Surma/spojniastargard.com

Mecz dwóch drużyn z I ligi miał różne fazy. Lepiej zaczęli goście, którzy byli szybsi. Koszykarzom Spójni w pierwszych minutach brakowało skuteczności. Biofarm Basket Poznań objął prowadzenie, ale z czasem gospodarze poprawili się w obronie. Dzięki temu elementowi zdominowali rywala.

Koszykarze z Poznania stracili 16 punktów z rzędu, a po 20 minutach przegrywali 25:38. Efektownie prezentował się jednak Mateusz Bręk. W swoim stylu wsadzał piłkę do kosza i zdobył blisko połowę punktów poznańskiej ekipy. W Spójni dobre zawody rozgrywali Paweł Bodych oraz Hubert Pabian. Grę dobrze kreował Marcin Dymała, który radził sobie zdecydowanie lepiej niż w środowym sparingu w Szczecinie.

Na koniec trzeciej kwarty przewaga sięgnęła 22 punktów. Stało się to po trzypunktowym trafieniu kapitana Spójni, Macieja Raczyńskiego. W miarę upływu czasu obie drużyny grały coraz bardziej chaotycznie. Wpływ miały na to zmiany.

Spójnia kontrolowała mecz, a dopiero w samej końcówce straciła sporą część zaliczki. W grze kontrolnej nie miało to jednak znaczenia. Liczyły się minuty, które dostali młodzi zawodnicy. Podobnie ma być w sobotnich meczach z Gryfem Goleniów i ponownie Biofarmem Basket.

Nie prowadzono protokołu meczowego. Jak wynika jednak z naszych obserwacji, pięciu koszykarzy Spójni uzyskało dwucyfrowy dorobek punktowy. W Biofarmie Basket w drugiej połowie swoje dołożyli: Piotr Wieloch oraz Tomasz Smorawiński.

Spójnia Stargard - Biofarm Basket Poznań 80:72 (17:15, 21:10, 23:14, 19:33)

Punkty Spójni: Pabian 15, Bodych 14, Dymała 14, Pytyś 13, Janiak 10, Raczyński 6, Fraś 5, Śpica 3.

Punkty Biofarmu: Bręk 17, Wieloch 16, Smorawiński 15, Fiszer 6, Gruszczyński 4, Struski 4, Metelski 3, Migała 3, Kurpisz 2, Stankowski 2.