Skrzydłowy Phoenix Suns przeszedł operację pleców

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  / P.J. Tucker był w sezonie 2015/16 najlepszym obrońcą Phoenix Suns
AFP / / P.J. Tucker był w sezonie 2015/16 najlepszym obrońcą Phoenix Suns

Phoenix Suns rozpoczną obóz przygotowawczy bez podstawowego niskiego skrzydłowego. P.J. Tucker poddał się operacji pleców i opuści minimum dwa pierwsze mecze sezonu regularnego.

W tym artykule dowiesz się o:

Operacja pleców, którą w czwartek przeszedł P.J. Tucker wykluczy z gry skrzydłowego Phoenix Suns na okres 6 do 8 tygodni.

Jeżeli przerwa potrwa sześć tygodni, to Tucker powinien wrócić pod koniec pierwszego tygodnia rozgrywek. Jeśli będzie to osiem tygodni, to wróci do gry w połowie listopada i nie zagra w pierwszych 6-7 meczach sezonu regularnego.

31-latek zagrał w każdym z 82 spotkań Suns w sezonie 2015/16. W średnio 31 minut gry zdobywał tylko 8,0 punktów, trafiając 33 proc. rzutów za trzy. Tucker jednak lepiej znany jest ze swojej obrony, zbiórek i waleczności.

Suns już 27 września rozpoczynają obóz przygotowawczy do nowego sezonu. Pod nieobecność Tuckera, faworytami do wygrania miejsca w pierwszej piątce są pozyskany z Waszyngtonu Jared Dudley i trzecioroczniak T.J. Warren.

{"id":"","title":""}