Rzuty wolne zmorą środkowego BM Slam Stali

Marvin Jefferson, środkowy BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, już w sparingach pokazywał, że rzuty wolne to jego pięta achillesowa. W debiucie w PLK Amerykanin potwierdził, że ma z tym elementem gry ogromne problemy.

Karol Wasiek
Materiały prasowe / Jakub Janecki / bmslamstal.pl
W spotkaniu z Polskim Cukrem Toruń (74:81) Marvin Jefferson, zmiennik Szymona Szewczyka, na parkiecie spędził 14 minut. W tym czasie zdobył sześć punktów i pięć zbiórek - całkiem niezłe cyfry jak na rezerwowego środkowego. Jednak jego występ mógł być znacznie bardziej okazały, gdyby nie... rzuty wolne. Amerykanin fatalnie spisywał się w tym elemencie gry.

Jefferson nie trafił ani jednego rzutu, mimo że miał aż sześć prób. Kwintesencją jego nieudolności było przestrzelenie czterech osobistych w ciągu... 30 sekund w trzeciej kwarcie. A wtedy BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski gonił rywali, ale Amerykanin nie pomógł drużynie w odrabianiu strat.

Przedstawiciele "Stalówki" tym faktem zaskoczeni do końca nie byli, bo wiedzieli, że Jefferson ma spory problem z trafianiem z rzutów wolnych.

W poprzednim sezonie w lidze tureckiej miał 56-procentową skuteczność za jeden (80/141). W meczach w okresie przygotowawczym potwierdził, że osobiste to jego pięta achillesowa.

Zawodnik sporo nad tym elementem pracuje na treningach. Ma nawet dodatkowe sesje, na których ćwiczy tylko rzuty wolne. Efekt ma przyjść w kolejnych spotkaniach PLK.

Czy Marvin Jefferson zacznie regularnie trafiać z rzutów wolnych?