Znakomity start PGE Turowa! Zgorzelczanie rozbili Polpharmę

PGE Turów w znakomitym stylu sięgnął po drugie zwycięstwo w obecnym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki. Zgorzelczanie na własnym parkiecie wygrał ze starogardzką Polpharmą, która fatalnie spisała się w ataku.

Patryk Kurkowski
Materiały prasowe / Jakub Janecki / bmslamstal.pl

Starogardzianie na inaugurację sezonu sprawili niespodziankę, wygrywając przed własną publicznością z Anwilem. Podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa pokazali tym samym, że potrafią walczyć z silniejszymi zespołami. Ale w Zgorzelcu nie mieli nic do powiedzenia.

Zawodnicy Turowa właściwie od samego początku prezentowali się lepiej od "Kociewskich Diabłów". Gospodarze byli skuteczniejsi, zwłaszcza w strefie podkoszowej. Do tego w przygranicznym klubie dobrze prezentowali się zmiennicy. Nic dziwnego, że przewaga graczy Mathiasa Fischera systematycznie rosła.

Już po pierwszej połowie byli wicemistrzowie Polski byli w świetnym położeniu, a tuż po przerwie udowodnili swoją wyższość. PGE Turów wciąż dominował i już przed ostatnią kwartą zapewnił sobie zwycięstwo. Polpharmę wielokrotnie skarcił Kirk Archibeque, który w przeszłości był zawodnikiem tego klubu.

W ostatniej odsłonie przyjezdni próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale ich skuteczność oraz postawa wiodących koszykarzy pozostawiała wiele do życzenia. Poniżej oczekiwań spisał się chociażby Anthony Miles, który spudłował wiele rzutów.

Najlepszym strzelcem zgorzelczan był wspomniany Archibeque (14 punktów, 6 zbiórek), ale dwucyfrową liczbę oczek zanotowało też kilku innych graczy. W teamie Budzinauskasa, który fatalnie wypadł w ataku, najlepiej spisał się Michael Hicks (13 punktów).

PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 83:57 (18:10, 20:15, 21:11, 24:21)

PGE Turów: Archibeque 14, Jackson 13, Carter 11, Ikowlew 10, Kostrzewski 10, Michalak 10, Bochno 8, Gospodarek 3, Erves 2, Lichnowski 2, Borowski 0.

Polpharma: Hicks 13, Diduszko 8, Flieger 7, Miles 6, Sajus 6, Mirković 6, Michałek 5, Schenk 3, Paliukenas 2, Davis 1, Długosz 0.

Czy PGE Turów Zgorzelec zdobędzie medal?