Turcja: druga wygrana zespołu Ponitki

Pinar Karsiyaka Izmir wygrał drugi mecz w lidze tureckiej. Zespół Mateusza Ponitki pokonał u siebie Trabzonspor Medical Park 74:59. Polak nie był tak skuteczny jak w poprzednich spotkaniach.

Jacek Konsek
Facebook

25 minut na parkiecie spędził Mateusz Ponitka - do soboty najlepszy strzelec Pinar Karsiyaka Izmir. Reprezentant Polski zdobył sześć punktów (3/6 z gry), miał trzy zbiórki i trzy asysty. W dwóch pierwszych kolejkach sezonu Ponitka zdobywał odpowiednio 23 i 12 punktów.

Pinar wygrał drugie spotkanie z rzędu w tym sezonie, pokonując Trabzonspor Medical Park 74:59. O wygranej gospodarzy zadecydowała druga połowa, szczególnie trzecia kwarta, wygrana aż 26:11. Miejscowi świetnie rzucali za trzy punkty, a kapitalny dzień miał Kevin Dillard, który zdobył 20 punktów i rozdał osiem asyst. Dajuan Summers dołożył 18 oczek, z kolei Josh Owens skompletował double-double w postaci 16 punktów i 10 zbiórek.

W niedzielę swój mecz rozegra Damian Kulig. Jego Banvit BC zagra na wyjeździe z Galatasaray Stambuł - będzie to starcie dwóch niepokonanych drużyn. Początek rywalizacji o godzinie 16.

Pinar Karsiyaka Izmir - Trabzonspor Medical Park 74:59 (9:17, 23:19, 26:11, 16:12)
(Dillard 20, Summers 18, Owens 16 - Hardy 15, Wright 15, Cantekin 12)

Czy zespół Mateusza Ponitki włączy się do walki o mistrzostwo Turcji?