NBA: Pierwsza wygrana New York Knicks

New York Knicks chcą w tym roku wrócić do ligowej czołówki i bić się o najwyższe cele. Carmelo Anthony i spółka wygrali właśnie pierwsze spotkanie w nowym sezonie, pokonując Memphis Grizzlies 111:104.

Jacek Konsek
PAP/EPA / JASON SZENES

- Byliśmy zupełnie innym zespołem tego wieczora - powiedział po pierwszym triumfie w nowym sezonie Carmelo Anthony, lider New York Knicks. Zespół z Big Apple wygrał premierowe spotkanie w swojej hali, które jest równocześnie pierwszym zwycięstwem Jeffa Hornacka jako trenera Knicks.

Faktycznie NYK wyglądali o klasę lepiej niż w starciu z Cleveland Cavaliers, które przegrali aż 88:117. Kristaps Porzingis zdobył 21 punktów dla gospodarzy, Melo dołożył oczko mniej. Dobrze spisali się także nowi gracze: Derrick Rose, Joakim Noah czy Courtney Lee.

W czwartej kwarcie Grizzlies doprowadzili do stanu 85:87, lecz kolejne 12 punktów z rzędu zdobyli miejscowi. Na nic zdały się starania gości, w szeregach których najlepiej spisał się Marc Gasol, autor 20 punktów.

W niesamowitej formie jest Damian Lillard. Snajper Portland Trail Blazers zdobył 37 punktów, trafiając zwycięski rzut w dogrywce wygranego meczu przeciwko Denver Nuggets. Wcześniej Lillard oddał celny rzut w ostatnich sekundach czwartej karty, dzięki któremu PTB doprowadzili do dodatkowych pięciu minut rywalizacji.

Już tylko sześć drużyn pozostało bez porażki w NBA. Jedną z nich są obrońcy tytułu, którzy po raz 15. z rzędu pokonali Orlando Magic, tym razem 105:99. Przez trzy kwarty Cavaliers rządzili na parkiecie, w ostatniej pozwolili gościom odrobić deficyt i doprowadzić do nerwowej końcówki.

LeBron James uzbierał 23 punkty, oczko mniej miał Kyrie Irving. - Oni są dobrym zespołem, mimo bilansu jakim się obecnie legitymują. Zlekceważyliśmy ten fakt - przyznał po meczu Tyronn Lue, trener Cavaliers.

Nie było kolejnego genialnego występu Anthony'ego Davisa. Po 50 i 45 punktach, lider New Orleans Pelicans wywalczył 18 oczek przeciwko San Antonio Spurs. Ostrogi pewnie wygrały swój pierwszy domowy mecz 99:78.

Kawhi Leonard z 20 punktami był liderem Spurs. Warto podkreślić, że po raz pierwszy od 20 lat w premierowym spotkaniu nowego sezonu w hali Spurs, nie zagrał Tim Duncan, który zakończył karierę. Obok legendy SAS zabrakło także Tony'ego Parkera i Manu Ginobiliego. Cała trójka przez długie lata stanowiła o sile ekipy z Teksasu.

Wyniki:

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 72:104 (24:29, 15:24, 19:21, 14:30)
(Embiid 14, Rodriguez 14, Holmes 10 - Millsap 17, Korver 15, Muscala 14)

Charlotte Hornets - Boston Celtics 98:104 (19:28, 22:16, 31:27, 26:33)
(Walker 29, Batum 12, Kaminsky 11 - Bradley 31, Thomas 24, Horford 14)

New York Knicks - Memphis Grizzlies 111:104 (32:19, 25:30, 25:28, 29:27)
(Porzingis 21, Anthony 20, Lee 16 - Gasol 20, Ennis 16, Martin 13)

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 105:99 (33:20, 29:25, 18:17, 25:37)
(James 23, Irving 20, Love 19 - Fournier 22, Ibaka 19, Augustin 13)

Chicago Bulls - Indiana Pacers 118:101 (24:20, 38:21, 30:26, 26:34)
(McDermott 23, Butler 16, Wade 14 - George 20, Turner 20, Young 11)

Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 110:108 (24:18, 22:23, 34:32, 30:35)
(Vaughn 22, Antetokounmpo 21, Parker 14 - Bogdanovic 26, Kilpatrick 15, Booker 14)

San Antonio Spurs - New Orleans Pelicans 98:79 (28:23, 27:22, 28:15, 15:19)
(Leonard 20, Mills 18, Aldridge 12 - Davis 18, Moore 18)

Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 113:115 (28:33, 26:29, 34:19, 16:23, 9:11)
(Jokic 23, Mudiay 21, Gallinari 17 - Lillard 37, McCollum 23, Plumlee 13)

Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 106:103 (25:34, 29:31, 31:12, 21:26)
(Cousins 29, Gay 28, McLemore 13 - Wiggins 29, LaVine 21, Towns 15)