Twarde Pierniki jedynym niepokonanym zespołem w PLK!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

Cztery mecze i cztery wygrane - Polski Cukier Toruń notuje świetny początek sezonu w Polskiej Lidze Koszykówki. Twarde Pierniki w niedzielę rozbiły Trefl Sopot 82:59 i usadowiły się na fotelu lidera.

4-0 to bilans, którym nie może pochwalić się ani mistrz, ani wicemistrz Polski. Twarde Pierniki z Torunia zaskakująco dobrze rozpoczęły sezon, dokładając kolejną wygraną w niedzielne popołudnie. Już po pierwszych kilku minutach stało się jasne, że dwa punkty zostaną w Grodzie Kopernika - 23:6 dla gospodarzy to efekt kapitalne startu ekipy trenera Winnickiego.

Na początku drugiej kwarty Trefl był na łopatkach - przegrywał 13:38 i nie miał kompletnie pomysłu na bardzo dobrze zorganizowaną grę gospodarzy. Idealnie kierował nią Obie Trotter, który w samej pierwszej kwarcie rozdał pięć asyst. Amerykanin ostatecznie okazał się graczem meczu, notując 21 punktów, dziewięć asyst i osiem zbiórek. Występ bardzo blisko triple-double, które na polskich parkietach zdarza się bardzo rzadko.

Sopocianie obudzili się z początkowego letargu i zaczęli grać na swoim poziomie. W połowie drugiej kwarty zanotowali serię 15:0, w której 13 oczek zdobył duet Anthony Ireland-Michał Kolenda. Po przerwie punktować regularnie zaczął Artur Mielczarek i przewaga mocno stopniała. Trefl w pewnym momencie miał już tylko 6-7 oczek straty do torunian.

Ci nie oddali jednak inicjatywy i dobili rywala w ostatniej odsłonie. Seria 18:0, a cała kwarta zakończona wynikiem 24:2 to prawdziwy nokaut. Polski Cukier rozegrał świetne zawody i zasłużenie zgarnął dwa punkty. Obok Trotter równie wszechstronne zawody rozegrał Kyle Weaver, autor 11 punktów, siedmiu zbiórek i siedmiu asyst. Wśród pokonanych najlepiej spisał się Mielczarek - 17 punktów.

Obie drużyny przystąpiły do niedzielnego meczu osłabione swoimi kluczowymi zawodnikami. W zespole gospodarzy nie zagrał Łukasz Wiśniewski, z kolei w ekipie gości zabrakło kapitana Filipa Dylewicza. Obaj nie zagrali z powodu urazów.

Polski Cukier Toruń jest niepokonany w PLK od 5 maja. Wówczas Twarde Pierniki przegrały trzeci mecz ćwierćfinału play off z Energą Czarnymi Słupsk i odpadły z rywalizacji o mistrzostwo Polski.

Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 82:59 (30:11, 13:22, 19:22, 20:4)

Polski Cukier: Obie Trotter 21, Krzysztof Sulima 12, Kyle Weaver 11, Bartosz Diduszko 11, Tomasz Śnieg 11, Jure Skifić 9, Aleksander Perka 7, Maksym Sanduł 0, Kamil Michalski 0, Tomasz Gałan 0, Kacper Lambarski 0.

Trefl: Artur Mielczarek 17, Anthony Ireland 12, Nikola Marković 9, Michał Kolenda 8, Jakub Karolak 7, Piotr Śmigielski 4, Marcin Stefański 2, Pedja Stamenković 0, Grzegorz Kulka 0, Jakub Motylewski 0, Bartosz Majewski 0, Łukasz Kolenda 0.