Gorzowianki bliżej drugiej pozycji, relacja z meczu Finepharm AZS KK - KSSSE AZS PWSZ

Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego pokonały w Jeleniej Górze ekipę Finepharmu AZS KK. Dzięki tej wygranej podopieczne Dariusza Maciejewskiego przybliżyły się do pozycji wicelidera rozgrywek po rundzie zasadniczej. Gorzowianki, które w swoim ostatnim meczu wyjazdowym doznały sensacyjnej porażki w Brzegu, tym razem nie miały większych problemów z odniesieniem zwycięstwa i zainkasowania kolejnych dwóch punktów do ligowej tabeli.

Spotkanie w Jeleniej Górze rozpoczęło się od mocnego uderzenia Anny Breitreiner. Po jej dwóch celnych rzutach zza linii 6,25 przyjezdne prowadziły po 3 minutach 8:2. Był to tylko początek znakomitej gry Niemi w tej części gry. Jej 11 punktów i trzy celne trójki w pierwszych dziesięciu minutach pozwoliły gorzowiankom na objęcie prowadzenia 21:12. W drugiej kwarcie obraz gry się nie zmienił, a stroną dominującą nadal były akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego. Do dobrze dysponowanej Breitreiner dołączyła Edyta Koryzna i zrobiło się 30:18. Gospodynie jednak powróciły do gry i po skutecznej akcji Hollie Merideth straty stopniały do 5 punktów. Gorzowianki jednak ponownie podkręciły tempo, punkty zdobyła Nicky Anosike i w chwilę przyjezdne odskoczyły na 15 punktów (fragment meczu dla gorzowianek 11:0), by w końcówce znów stracić kilka punktów i wygrać pierwszą połowę 41:32.

Po zmianie stron do ataku ruszyły przyjezdne. Za trzy trafiła Samantha Richards, pod koszem dominowała Anosike, a KSSSE AZS PWSZ odskoczył na 15 oczek. Przewaga taka utrzymywała się przez dłuższy okres czasu, gdyż defensywa jeleniogórzanek nie umiała znaleźć recepty na Anosike i Breitreiner. Po trzech częściach gry gorzowianki prowadziły 59:44, a gdy czwartą kwartę od trójki rozpoczęła Breitreiner wszystko było już praktycznie wyjaśnione. Czwartą kwartę przyjezdne wygrały 21:5, a cały mecz 80:48.

Anna Breitreiner zapisała na swoim koncie 23 punkty, a Nkolika Anosike i Edyta Koryzna dodały do tego po 17 punktów. To trio przesądziło o wygranej KSSSE AZS PWSZ w Jeleniej Górze. Dobre zawody rozegrała również australijska rozgrywająca Samantha Richards, która oprócz 5 punktów miała też 7 asyst i 5 zbiórek.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra po raz kolejny musiał radzić sobie bez swojej liderki Magdaleny Skorek. Pod jej nieobecność po 15 punktów zdobyły Joanna Górzyńska-Szymczak i Hollie Merideth. Obie dodały do tego dorobku również po 7 zbiórek.

Gorzowianki dzięki wygranej w Jeleniej Górze praktycznie zapewniły sobie drugie miejsce w ligowej tabeli przed fazą play off wyprzedzając m.in. mistrzynie Polski, koszykarki Wisły Can Pack Kraków.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 48:80 (12:21, 20:20, 11:18, 5:21)

Finepharm: Joanna Górzyńska-Szymczak 15, Hollie Merideth 15, Natalia Niewrzawa 7, Maxann Reese 4, Oluchi Okorie 3, Dorota Arodź 2, Agnieszka Kret 2, Joanna Kędzia 0

KSSSE AZS PWSZ: Anna Breitreiner 23, Edyta Koryzna 17, Nkolika Anosike 17, Agnieszka Kaczmarczyk 10, Katarzyna Czubak 5, Samantha Richards 5, Justyna Maruszczak 3, Justyna Żurowska 0, Agata Chaliburda 0, Claudia Trębicka 0