BCL: Slaughter nieco w cieniu kolegów przy wysokiej wygranej SIG Strasbourg

Zespół SIG Strasbourg z wielką łatwością pokonał we własnej hali KK Mornar. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem faworytów 93:62. Tym razem słabiej spisał się A.J. Slaughter, który miał duże problemy ze skutecznością.

Krzysztof Kaczmarczyk
AJ Slaughter WP SportoweFakty / A.J. Slaughter

KK Mornar nie był zbytnio wymagającym rywalem dla SIG Strasbourg. Francuski zespół tylko w pierwszej kwarcie miał problem z przyjezdnymi. Drugą wygrał aż 32:8 i tym ustawił sobie spotkanie.

Ostatecznie faworyci wygrali różnicą aż 31 oczek, a każdy z zawodników tego zespołu zapisał na swoim koncie minimum 6 punktów.

A.J. Slaughter pomimo wysokiej wygranej, nie do końca może być zadowolony jeżeli chodzi o indywidualny występ. Amerykanin z polskim paszportem spędził na parkiecie nieco ponad 22 minuty i miał duży problem, żeby wstrzelić się do kosza.

Wywalczył 8 punktów, ale wykorzystał zaledwie 2 z 8 oddanych rzutów z gry - oba zza łuku na co potrzebował pięciu prób. Dodatkowo w jego statystykach znalazły się 4 asysty, dwie zbiórki, tyle samo przechwytów i strat.

Dla ekipy ze Strasbourga była to czwarta wygrana w rozgrywkach Basketball Champions League na siedem rozegranych meczów.

Co do Slaughtera, to w BCL notuje średnio 11,7 punktu, 2 asysty, 1,7 zbiórki i 1,4 przechwytu. Reprezentant Polski jest drugim strzelcem swojego teamu.

SIG Strasbourg - KK Mornar 93:62 (24:23, 32:8, 18:25, 19:6)