EuroCup: niezwykle efektywne minuty Waczyńskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Andrzej Romański / Polski Związek Koszykówki / Na zdjęciu: Adam Waczyński i Marcin Gortat

Unicaja Malaga pewnie pokonała w Berlinie tamtejszą Albę 77:69. Z bardzo dobrej strony pokazał się Adam Waczyński, który co prawda zagrał tylko 14 minut, ale wykorzystał ten czas perfekcyjnie.

Unicaja Malaga od pierwszych minut starcia w Berlinie przejęła kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Rywale z Alby dopiero w drugiej połowie meczu postawili się rywalom, ale meczu uratować już nie zdołali.

Przedstawiciel ligi ACB ostatecznie wygrał 77:69, ale już przed przerwą wypracował sobie aż piętnaście punktów przewagi.

Swój niemały wkład w sukces miał Adam Waczyński. Polski snajper rozpoczął pojedynek w wyjściowej piątce, jednak nie był zbytnio eksploatowany przez trenera Joana Plazę. Nasz reprezentant na parkiecie spędził zaledwie 14 minut.

Nie można jednak powiedzieć, żeby był to czas niewykorzystany. Waca zaliczył 12 "oczek", trafiając 4 z 7 rzutów za dwa punkty i 1 z 3 rzutów zza łuku. Do tego dołożył jeszcze 5 zbiórek i 3 przechwyty.

Waczyński był jednym z pięciu koszykarzy Unicaji z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Unicaja tym samym bardzo udanie rozpoczęła drugą fazę EuroCupu. W swojej grupie zmierzą się jeszcze z drużynami Cedevita Zagrzeb i Valencia Basket.

Alba Berlin - Unicaja Malaga 69:77

{"id":"","title":""}

Czy Adam Waczyński może stać się liderem Unicaji Malaga?