Chiny: świetny występ Macieja Lampego nie wystarczył

Shenzhen Leopards po raz drugi z rzędu przegrali z Shanghai Bilibili (92:95) i są o krok od wyeliminowania z play-offów. Nie pomógł nawet świetny występ Macieja Lampego.

Piotr Szarwark
Shenzhen Leopards znakomicie rozpoczęli rywalizację w play-offach, bo wysoko pokonali Shanghai Bilibili, ale w dwóch kolejnych spotkaniach musieli uznać wyższość rywali. W środę zespół Macieja Lampego po bardzo zaciętym meczu uległ 92:95 i jeśli przegra raz jeszcze, zostanie wyeliminowany z walki o mistrzostwo.

Koszykarze Shanghai Bilibili dopiero w czwartej kwarcie przebudzili się na dobre. Kluczową odsłonę zwyciężyli różnicą siedmiu punktów, dzięki czemu odrobili straty i zakończyli pojedynek zwycięstwem.

Kolejny bardzo dobry występ w lidze chińskiej zanotował Lampe. Reprezentant Polski spędził na parkiecie nieco ponad 33 minuty, zapisał 32 punkty i 13 zbiórek. Łącznie trafił 11 z 16 rzutów za dwa, 2 z 5 prób z dystansu i 4 z 5 osobistych. 22 punkty dla przegranych dołożył Gu Quan.

Wśród triumfatorów najlepiej spisał się zawodnik znany z występów w NBA, Jimmer Fredette, który zdobył 33 punkty oraz 14 zbiórek. Czwarty mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w piątek.

Czy zespół Macieja Lampego zdoła doprowadzić do piątek meczu w ćwierćfinale play-off?