NBA: Czarodzieje przerwali złą passę przeciwko Raptors, przeciętny występ Marcina Gortata

Po ośmiu porażkach z rzędu przeciwko ekipie Toronto Raptors, koszykarze z Waszyngtonu wreszcie przełamali tego rywala. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Marcin Gortat.

Łukasz Żaguń
Washington Wizards Getty Images / Rob Carr / Washington Wizards
W ostatnich latach Czarodzieje kilka razy byli bardzo blisko pokonania ekipy z Toronto, ale zawsze im czegoś brakowało. Wcześniej, po raz ostatni, pokonali tego rywala w... lutym 2014 roku, czyli ponad trzy lata temu! Minionej nocy tę złą passę udało się wreszcie przerwać.

Drużyna Marcina Gortata świetnie zagrała zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania. Po drugiej kwarcie miała już 16 punktów przewagi. Tym razem kluczową rolę w szeregach Wizards odegrał zawodnik z ławki rezerwowych - Bojan Bogdanović, który w 25 minut uzbierał aż 27 punktów. Trafił przy tym sześć z siedmiu rzutów zza łuku. A do swojego dorobku dołożył jeszcze dwie zbiórki.

A Marcin Gortat? Przebywał na boisku najkrócej z zawodników z pierwszej piątki, bo zaledwie 18 minut. W tym czasie uzbierał 12 punktów oraz miał 8 zbiórek i asystę. Polaka na pewno stać na lepsze występy, choć cieszyć go może z pewnością zwycięstwo ekipy z Waszyngtonu.

Dla Czarodziei była to druga wygrana z rzędu. W poprzednim spotkaniu, dosyć sensacyjnie, pokonali u siebie Golden State Warriors 112:108.

W tym momencie Wizards legitymują się bilansem 36 zwycięstw i 23 porażek. Pozwala im to plasować się na trzecim miejscu we Wschodniej Konferencji, ustępując jedynie Cleveland Cavaliers i Boston Celtics.

Toronto Raptors - Washington Wizards 96:105 (26:24, 20:38, 14:20, 36:23)

Raptors: DeRozan 24, Ibaka 22, Powell 17, Joseph 11, Valanciunas 7, Wright 6, Tucker 4, VanVleet 3, Poeltl 2, Carroll, Siakam, Patterson

Wizards: Bogdanović 27, Beal 23, Morris 13, Gortat 12, Wall 12, Smith 8, Oubre Jr 7, McCullough 1, Mahinmi 1, Satoransky 1, Porter Jr, McClellan.

Czy drużyna Marcina Gortata zagra w play-offach w tym sezonie?