Euroliga: CSKA zdemolowało Barcelonę, Darussafaka lepsza od Panathinaikosu

Koszykarze FC Barcelona Lassa nie rozpieszczają w tym sezonie swoich fanów, a w piątek skompromitowali się na tle CSKA Moskwa. Darussafaka Stambuł natomiast sprawiła kolejną niespodziankę, tym razem ogrywając Panathinaikos Ateny.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA / CEM TURKEL

Prawdziwe "wejście smoka" zaliczyli obrońcy tytułu w starciu z Dumą Katalonii. Po pierwszej kwarcie ekipa Dimitrisa Itoudisa prowadziła aż 29:4! Już wtedy było praktycznie po meczu.

W późniejszej fazie meczu rosyjski gigant znacznie obniżył swoją intensywność gry, bo i nie musiał "się szarpać. Aktualni mistrzowie spokojnie kontrolowali wynik meczu trzymając rywali w bezpiecznym dystansie, wynoszącym niemal cały czas ponad 20 punktów.

Ostatecznie CSKA wygrało lekko, łatwo i przyjemnie 85:61 zrównując się na szczycie zestawienia z Realem Madryt.

Kolejny niezły mecz rozegrali gracze Uniksu Kazań, ale... znów przegrali. Tym razem we własnej hali z Efesem Stambuł i to po dogrywce.

Gospodarze w decydującej kwarcie musieli gonić wynik i dopięli swego tuż przed końcową syreną. Punkty na wagę dogrywki zdobył Keith Langford - notabene najskuteczniejszy gracz Uniksu, autor 23 punktów.

Dogrywka była popisem Derricka Brown. Lider zespołu ze Stambułu w dodatkowych pięciu minutach gry zdobył aż 11 oczek i poprowadził Efes do ważnej wygranej w kontekście walki o ósemkę premiowaną grą w fazie play-off.

Z triumfu mógł cieszyć się również inny zespół ze Stambułu - Darrusafaka Dogus. Ekipa dowodzona przez Davida Blatta ograła we własnej hali Panathinaikos Ateny, a kluczową rolę dla zwycięstwa odegrał Bradley Wanamaker, autor 24 punktów i 6 zbiórek. Wśród pokonanych z bardzo dobrej strony pokazał się Chris Singleton.

Co ciekawe w tej serii euroligowych zmagań ze zwycięstw mogły cieszyć się wszystkie cztery drużyny ze Stambułu, które występują w tych rozgrywkach. W czwartek z triumfów cieszyć mogli się bowiem zawodnicy Fenerbahce i Galatasaray.

Wyniki piątkowych meczów 24. kolejki Euroligi:

Uniks Kazań - Anadolu Efes Stambuł 92:99
(Langford 23, Williams 16, Colom 16, Parakhouski 10 - Brown 24, Granger 17, Dunston 16)

Darussafaka Dogus Stambuł - Panathinaikos Ateny 77:72
(Wanamaker 24, Anderson 16, Clyburn 12, Bertans 12 - Singleton 23, Rivers 12, Bourousis 10)

FC Barcelona Lassa - CSKA Moskwa 61:85 (Vezenkov 14, Rice 10 - De Colo 21, Kurbanov 12, Higgins 11)