NCAA: Przemysław Karnowski już o krok od Final Four

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / James Snook-USA TODAY Sports /
Reuters / James Snook-USA TODAY Sports /

W czwartek w nocy polskiego czasu Gonzaga Bulldogs pokonała West Virginia 61:58. Dzięki temu drużyna Przemysława Karnowskiego awansowała już do fazy Elite Eight.

[tag=30025]

Gonzaga Bulldogs[/tag] po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku okazała się lepsza w fazie Sweet 16 i pokonała West Virginia Mountaineers 61:58. Do przerwy wynik brzmiał 30:30.

Większość spotkania prowadziła drużyna Przemysława Karnowskiego, jednak rywale nie odpuszczali i na dwie minuty przed końcem spotkania po dwóch trójkach wygrywali oni 58:55. Dopiero celne wolne Nigela Williamsa-Goss i rzut z dystansu Jordana Matthewsa (obaj po 13 punktów) przechylił szalę na korzyść Bulldogs.

Nasz center w tym pojedynku spędził na parkiecie 29 minut i zanotował 13 "oczek" (tyle samo co najlepsi strzelcy zespołu Williams-Goss i Matthews), 5 zbiórek, 2 asysty i przechwyt.

W kolejnej rundzie (Elite Eight) w nadchodzącą sobotę o godzinie 23:09 czasu polskiego Gonzaga zmierzy się z nr 11 West Region Xavier Muskeeters. Ekipa ta wyeliminowała już Arizona Wildcats (nr 2), Florida State Seminols (nr 3) i Maryland Terrapins (nr 6). Zwycięzca tego starcia awansuje do Final Four Tournamentu w lidze NCAA.