Z nieba do piekła. Twierdza padła po dogrywce, CCC wygrało mecz i serię

14 mecz we własnej hali w sezonie okazał się pechowy dla Gorzowianek, które po dogrywce przegrały 81:87 mecz o półfinał z drużyną CCC Polkowice. Tym samym CCC powalczy ponownie o medale mistrzostw Polski.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Lech Muszyński

Akademiczki już w czwartej kwarcie były w beznadziejnej sytuacji. Na minutę przed końcem przegrywały 66:71, ale zdołały się podnieść. Najpierw dwa rzuty wolne wykorzystała Stephanie Talbot, a w ostatniej akcji gorzowianki rzucały aż trzy razy zza łuku - udało się w końcu Nicole Seekamp, której trójka dała dogrywkę i... euforię na trybunach.

Dogrywka to z kolei popis Weroniki Gajdy. Leworęczna rozgrywająca w dodatkowych pięciu minutach meczu zdobyła aż 8 punktów, co mocno pomogło Pomarańczowym. Akademiczki robiły wszystko, żeby ponownie odwrócić losy meczu, ale to CCC mogło cieszyć się z sukcesu.

Gospodynie miały niezłą sytuację w czwartej kwarcie, kiedy to prowadziły 61:57, ale wtedy to CCC złapało wiatr w żagle. Akcję 2+ przeprowadziła Isabelle Harrison, a zza łuku trafiły Gajda i Raisa Musina. Od tego momentu zdecydowanie polkowiczanki były stroną nadającą ton rywalizacji.

Bohaterką przyjezdnych bez dwóch zdań była Gajda. W całym meczu zaliczyła 15 punktów, z czego do 34 minuty meczu miała ich na swoim koncie zaledwie... 2. Już zatem teraz można mówić, że transfer tej koszykarki z toruńskiej Energi się nieco spłacił.

Pomarańczowe - co nie pozostaje też bez znaczenia - miały zdecydowanie szerszą ławkę, a przy tak wyczerpującej i długiej serii zmęczenie i rotacja musiały dać o sobie znać.

Po stronie Akademiczek 60 punktów zdobyło zagraniczne trio. Tym razem zabrakło nieco punktów Pauliny Misiek czy chociażby jednej trójki Katarzyny Dźwigalskiej, która chybiła przy wszystkich sowich pięciu próbach.

W półfinale rywalem Pomarańczowych będzie Ślęza Wrocław, która w swojej serii ćwierćfinałowej 3:1 pokonała Basket 90 Gdynia.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 81:87 (24:23, 21:15, 10:15, 16:18, d. 10:16)

AZS AJP: Stephanie Talbot 24, Nicole Seekamp 20, Courtney Hurt 16, Aleksandra Pawlak 9, Paulina Misiek 6, Magdalena Szajtauer 4, Katarzyna Dźwigalska 2.

CCC: Isabelle Harrison 16, Weronika Gajda 15, Jamierra Faulkner 14, Magdalena Leciejewska 10, Raisa Musina 9, Ewelina Gala 7, Walerija Musina 6, Angelika Stankiewicz 6, Marija Rezan 2, Mariona Ortiz 2.

stan rywalizacji: 3:2 dla CCC Polkowice

Kto wygra półfinałową serię w tej parze?