Unicaja Malaga wygrała EuroCup!

Ogromny sukces Unicajy Malaga! Zespół z Adamem Waczyńskim w składzie odczarował halę w Walencji. Unicaja wygrała z zespołem Valencia Basket 63:58 i wygrała finałową serię 2:1. Wszystko dzięki kosmicznej czwartej kwarcie podopiecznych Joana Plazy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński w barwach Unicaji Malaga PAP/EPA / Soeren Stache / Na zdjęciu: Adam Waczyński w barwach Unicaji Malaga

Przed Unicają zadanie było z gatunku kosmicznie trudnych. Rywale we własnej hali wygrali 22 mecze z rzędu. Ekipa z Malagi dokonała jednak niemożliwego i to w jakim stylu.

Wszystko co najważniejsze w decydującym meczu wydarzyło się w ostatnich dziesięciu minutach. Gdy w 31 minucie trafił Will Thomas gospodarze prowadzili 56:43 i byli na najlepszej drodze do wygranej.

Od tego momentu na parkiecie królowała już jednak tylko Unicaja. Ostatnie 9 minut gracze z Malagi wygrali aż 20:2! Na 3 minuty przed końcem zza linii 6,75 trafił Jamar Smith i Unicaja prowadziła 59:56. W samej końcówce rzut na remis miał jeszcze Rafa Martinez, ale sięgnął go Jeff Brooks, a wygraną z linii rzutów wolnych przypieczętował Nemanja Nedović.

Adam Waczyński zaliczył w środę 3 punkty, wykorzystując 1 z 3 rzutów zza łuku. Dołożył do tego 6 zbiórek. Na parkiecie spędził 16 minut. Wystarczyło, żeby pomóc spełnić swoje marzenie!

W całych rozgrywkach EuroCupu "Waca" notował średnio 7,5 punktu i 2,7 zbiórki. Rzuty zza łuku trafiał przy skuteczności 45 procent, a na boisku spędzał niemal 20 minut.

Unicaja dzięki wygranej w Pucharze Europy w nowym sezonie zagra w Eurolidze. Team z Malagi wygrał te rozgrywki po raz pierwszy w historii.

Valencia Basket - Unicaja Malaga 58:63

stan rywalizacji: 2:1 dla Unicajy Malaga

Czy Adam Waczyński będzie liderem polskiej kadry na EuroBaskecie 2017?