• Skoki

Euroliga: Real odrobił wpadkę, Olympiakos o krok od odpadnięcia

Real Madryt powrócił na prowadzenie w swojej serii. W środę pokonał w Stambule Darussafakę Dogus 88:81. Pod ścianą jest z kolei Olympiakos Pireus, który przegrał na wyjeździe z Anadolu Efesem Stambuł.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA / MARISCAL

Olympiakos zdecydowanie za późno zaczął swój finisz w Stambule. Na decydującą kwartę gracze z Pireusu wychodzili przy czternastopunktowym deficycie, ale nie poddali się.

Po trójce Vassilisa Spanoulisa na niespełna 20 sekund przed końcem Efes prowadził już tylko 61:60. Wtedy próbę nerwów na linii rzutów wolnych wytrzymał Thomas Heurtel. Olympiakos miał akcję na dogrywkę - tym razem Spanoulis jednak chybił i Abdi Ipekci Arena zapanował szał radości.

Doświadczony Grek wywalczył 15 punktów będąc jedynym graczem Olympiakosu z dwucyfrową zdobyczą punktową. Dla porównaniu w ekipie gospodarzy takich graczy było aż czterech.

Straty ze swojego parkietu odrobił z kolei Real Madryt. Królewscy na wyjeździe pokonali Darussafakę Dogus. "Jedynka" po fazie grupowej od początku ruszyła do ataku i już po pierwszej kwarcie miała dziewięć punktów przewagi.

Ekipa ze stolicy Hiszpanii grała doskonale w ofensywie. Tam pod koszem dominował Gustavo Ayon (18 punktów i 9 zbiórek), a na obwodzie nie do zatrzymania był Jaycee Carroll - najskuteczniejszy gracz meczu.

Snajper Realu odciążył nieco główną "strzelbę" Sergio Llulla. 11 trójek i wygrana 35:24 walka na tablicach okazała się kluczem do sukcesu Królewskich, którzy są o jeden triumf od Final Four.

Czwarte mecze w obu tych seriach odbędą się w piątek.