Finały BLK: Jest decyzja w sprawie Nikki Greene!

Sztab szkoleniowy Ślęzy Wrocław długo musiał czekać na decyzję związaną z grą Nikki Greene. Wszystko związane z dyskwalifikacją Amerykanki, jaką ukarana została w meczu numer 4 finałów Basket Ligi Kobiet.

Krzysztof Kaczmarczyk

Ślęza Wrocław w pełnym składzie przystąpi do piątego meczu finałów BLK przeciwko Wiśle Can-Pack Kraków. Sędzia dyscyplinarny podjął decyzję w sprawie Nikki Greene i Amerykanka ostatecznie będzie mogła zagrać w środowe popołudnie.

Podstawowa środkowa Ślęzy została ukarana dyskwalifikacją po tym, jak w drugiej kwarcie czwartego meczu finałów potężnym łokciem "poczęstowała" Agnieszkę Szott-Hejmej.

Sędziowie natychmiastowo orzekli wobec niej przewinienie dyskwalifikujące. Ślęza ostatecznie przegrała 56:64 i w środę dojdzie do decydującej o mistrzostwie Polski batalii.

Finałowa seria nie jest zbytnio udana dla Greene. Ta już w pierwszej kwarcie pierwszego meczu doznała urazu kolana, przez który nie dokończyła tego spotkania i opuściła kolejne.

Tak naprawdę do pełnej dyspozycji trenera Arkadiusza Rusina była tylko w trzeciej konfrontacji i co ciekawe było to najgorsze spotkanie Ślęzy w całej finałowej serii, bowiem przegrane aż 56:86.

Piąty, decydujący pojedynek odbędzie się w środę we Wrocławiu. Początek o godzinie 16:15.

Czy decyzja sędziego dyscyplinarnego jest słuszna?