Pierwsze kontrakty w Jamalex Polonii Leszno. Najlepszy strzelec odchodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Maciej Sztajnert
Materiały prasowe / Maciej Sztajnert
zdjęcie autora artykułu

Jamalex Polonia 1912 Leszno odkryła pierwsze karty przed sezonem 2017/2018. W szóstym klubie I ligi pozostanie przynajmniej czterech zawodników z minionych, tak udanych rozgrywek.

W tym gronie zabraknie jednak Jakuba Koelnera. Obwodowy może spróbować swoich sił w zespole z PLK. W Jamalex Polonii 1912 Leszno, która jako beniaminek zajęła szóstą lokatę w I lidze, zdobywał on średnio 13,5 punktu na mecz. Już wcześniej było pewne, że odejdzie Szymon Kiwilsza, ponieważ związał się umową z AZS-em Koszalin.

Trzeci sezon w klubie z Leszna spędzi rozgrywający Nikodem Sirijatowicz, który w minionej kampanii rzucał 9,1 punktu. Również od 2015 roku w Polonii występuje Stanferd Sanny, który przedłużył kontrakt.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Macieja Rostalskiego. Skrzydłowy mierzący 198 cm w minionym sezonie zdobywał po 8,2 punktu. Drugi rok w wielkopolskim teamie spędzi, natomiast Radosław Trubacz. Trenerem będzie Łukasz Grudniewski. Młody szkoleniowiec rok temu związał się z Jamalex Polonią długim, jak na ten poziom rozgrywek kontraktem, obowiązującym aż do 2019 roku.

Jamalex Polonia to kolejny klub z I ligi, który ujawnił przynajmniej część składu na następny sezon. Najbliżej skompletowania drużyny jest Znicz Basket Pruszków. W dobrej sytuacji jest też Enea Astoria Bydgoszcz, która sprowadziła już trzech nowych graczy - Mikołaja Groda, Bartosza Pochockiego i Pawła Śpicę. Pierwsze decyzje kadrowe podjął również GKS Tychy. Inne kluby w ciszy budują swoje kadry a niektóre dopinają budżet i dopiero wkroczą na transferowy rynek.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Jackiewicz został porwany. "Założyli mi reklamówkę na głowę i wywieźli do lasu"

Źródło artykułu: