Sparingowo w I lidze: Polfarmex wygrał ze Śląskiem. Pierwsze zwycięstwo Znicza

Pierwsze sparingowe zwycięstwo odniosło kilka drużyn koszykarskiej I ligi. To Polfarmex Kutno, Elektrobud-Investment ZB Pruszków oraz Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

Patryk Neumann
koszykarze Znicza Basket Pruszków WP SportoweFakty / Na zdjęciu: koszykarze Znicza Basket Pruszków

W sobotę doszło do ciekawych konfrontacji pomiędzy drużynami z I ligi. Polfarmex Kutno pokonał Wks Śląsk Wrocław 81:74. Było to starcie spadkowicza z PLK z beniaminkiem. Ciekawostką jest fakt, że obie ekipy zmierzą się w Kutnie za niespełna miesiąc. Do ligowego pojedynku dojdzie, bowiem w ramach 1. kolejki planowanej na weekend 23-24 września.

Wygrała również Enea Astoria Bydgoszcz, która uporała się z Notecią Inowrocław (86:77). Wcześniej te dwa kluby sparowały z Anwilem Włocławek a team prowadzony przez Konrada Kaźmierczyka w piątek rywalizował również z Asseco Gdynia. Tamten mecz bydgoszczanie przegrali po dwóch dogrywkach 98:101. W sobotę okazali się za to lepsi od ligowego i jednocześnie lokalnego przeciwnika.

Pierwsze zwycięstwo odniósł Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Podopieczni Marka Zapałowskiego po czwartkowej porażce w Radomiu w piątek udali się do Bielska Podlaskiego. Po 20 minutach przegrywali z miejscowym Turem 26:32, ale dzięki świetnej trzeciej kwarcie odwrócili losy meczu. Najwięcej punktów dla gości zdobył Robert Cetnar - 12.

Tur Bielsk Podlaski w sobotę po raz drugi zmierzył się z SKK Siedlce. W środę na parkiecie wyżej notowanej ekipy było 81:63 dla I-ligowca. W rewanżu siedlczanie zwyciężyli 76:71.

W trzecim sparingu pierwsze zwycięstwo odniosła również Zetkama Doral Nysa Kłodzko, która pewnie pokonała II-ligowe Sudety Jelenia Góra 92:72. Zdecydowanymi liderami gospodarzy byli Rafał Wojciechowski oraz Marcin Kowalski, którzy wspólnie zdobyli 45 punktów, czyli blisko połowę dorobku swojej ekipy.

Od porażki turniej w Rostocku rozpoczęła Spójnia Stargard. Pierwszym rywalem był niemiecki Iserlohn Kangaroos, który nieznacznie zwyciężył 74:69. W niedzielę o godz. 11:00 stargardzianie zagrają w pojedynku o trzecie miejsce. Rywalem będzie duński Horsholm 79ers, który przegrał z gospodarzem - Rostock Seawolves 67:78.

Wyniki:

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - KS Sudety Jelenia Góra 92:72 (24:18, 25:22, 24:20, 19:12)

Zetkama Doral Nysa: Wojciechowski 23, Kowalski 22, Kulon 10, Kliniewski 9, Jodłowski 6, Rutkowski 6, Sanny 6, Kasiński 3, Muskała 3, Lipiński 2, Rogalewski 2.

Sudety: Niesobski 15, Wilusz 15, Minciel 14, Raczek 10, Kozak 7, Wasilewski 5, Plewa 2, Taraszkiewicz 2.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 56:65 (19:17, 13:9, 13:25, 11:14)

Tur: Bajtus 12, Kuczyński 11, Zielinko 9, Milewski 6, Marczuk 5, Mateusz Bębeniec 4, Pisarczyk 3, Zdanowicz 3, Kus 2, Piesio 1.

ZB: Cetnar 12, Mikołaj Stopierzyński 11, Cechniak 8, Olszewski 8, Hubert Stopierzyński 7, Hałas 6, Kalinowski 5, Ornoch 5, Rajkowski 2, Kordalski 1.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - SKK Siedlce 71:76 (12:25, 16:18, 19:14, 24:19)

Tur: Bajtus 21, Marczuk 10, Kus 8, Piesio 7, Zielinko 6, Maciej Bębeniec 5, Mateusz Bębeniec 5, Kuczyński 5, Jóźwiuk 2, Milewski 2.

SKK: Król 16, Wróbel 16, Migała 9, Obarek 8, Weres 7, Lewandowski 6, Czosnowski 5, Sobiło 5, Stefanik 4.

Polfarmex Kutno - WKS Śląsk Wrocław 81:74

Enea Astoria Bydgoszcz - KSK Noteć Inowrocław 86:77 (23:19, 18:20, 21:20, 24:18)

Enea Astoria: Śpica 16, Gospodarek 14, Grod 10, Pochocki 8, Barszczyk 7, Fatz 7, Korniiets 7, Przybylski 7, Frąckiewicz 6, Bierwagen 2, Kondraciuk 2, Szyttenholm 0.

Noteć: Krawczyk 15, Małecki 12, Paul 11, Lisewski 9, Malitka 8, Szczepanik 8, Shapovalov 7, Maciejewski 4, Marciniak 3, Kościuk 0.

Iserlohn Kangaroos - Spójnia Stargard 74:69

Spójnia: Bręk 18, Czujkowski 13, Pytyś 13, Dymała 9, Pabian 8, Szymański 4, Raczyński 3, Koziorowicz 1.

Czy Polfarmex Kutno wygra ponownie ze Śląskiem w meczu inaugurującym sezon?