Sparingowo w I lidze: Enea Astoria i GKS znów zwycięskie. Energa Kotwica z porażką

Świadkami bardzo zaciętego sparingu byli kibice, którzy licznie stawili się w Artego Arenie na meczu Enea Astorii Bydgoszcz z Polfarmexem Kutno. Minimalnie, bo 81:80, wygrali gospodarze.

Dawid Siemieniecki
Konrad Kaźmierczyk, trener Enea Astorii / Na zdjęciu: Konrad Kaźmierczyk, trener Enea Astorii

Od kilku spotkań podopieczni Konrada Kaźmierczyka prezentują dobrą, ale przede wszystkim zwycięską dyspozycję. Sparingi rozpoczęli od trzech meczów z drużynami z PLK, a następnie wygrali siedem kolejnych pojedynków, w tym wszystkie (6) z ligowymi rywalami.

W środę do Bydgoszczy zawitał spadkowicz z ekstraklasy, Polfarmex Kutno. W pierwszej połowie cały czas na prowadzeniu, choć niewysokim, byli gospodarze. W drugiej połowie to jednak gracze Jarosława Krysiewicza przejęli inicjatywę i to oni dyktowali warunki. Końcówka należała jednak ponownie do miejscowych, którzy wybronili ostatnią akcję rywali i zwyciężyli 81:80.

Sparingową wygraną odniósł też tyski GKS. Zespół Tomasza Jagiełki pokonał u siebie silny drugoligowy zespół z Jaworzna, MCKiS, w którego barwach wytępuje kilku graczy z pierwszoligową przeszłością. Przegrała z kolei Energa Kotwica Kołobrzeg, ale jej rywalem była drużyna ekstraklasowa - AZS Koszalin. Ostatecznie Akademicy wygrali, 81:72.

Kolejny wygrany sparing mają za sobą także gracze WKS Śląska Wrocław, którzy w poniedziałek pokonali RKKS Rawię Rawag Rawicz. Goście nie mieli większych szans w starciu z wyżej notowanym rywalem, w którego szeregach najlepiej zaprezentował się podkoszowy Aleksander Dziewa, zdobywca 15 punktów.