Doskonały finisz przygotowań PGE Turowa, niesamowity powrót w starciu z GTK Gliwice

Miniony weekend był bardzo pracowity dla zgorzelczan. PGE Turów zaprezentował się swoim fanom, a przy okazji dwukrotnie pokonał GTK Gliwice. W drugim meczu dokonał rzeczy niemal niemożliwej.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kacper Borowski w efektownej akcji Materiały prasowe / Jacek Rydecki / ksturow.eu / Na zdjęciu: Kacper Borowski w efektownej akcji

W sobotę i niedzielę gracze PGE Turowa Zgorzelec rywalizowali we własnej hali z beniaminkiem PLK, drużyną GTK Gliwice. Oba mecze podopieczni Mathiasa Fischera wygrali.

W sobotę - za zamkniętymi drzwiami - zgorzelczanie triumfowali 83:74. Doskonale spisali się Kacper Borowski i Karolis Petrukonis. Wśród pokonanych 18 "oczek" uzbierał Maverick Morgan.

Dzień później gliwiczanie byli na najlepszej drodze do sukcesu. Mecz otworzyli niesamowicie, prowadząc w drugiej kwarcie różnicą nawet 28 punktów (46:18). Seryjnie trafiali zza łuku.

- Byliśmy trochę zszokowani tym wynikiem. Chyba ta ich kanonada trójek nas totalnie rozbroiła - komentuje mecz Borowski. Po zmianie stron wszystko jednak totalnie się odmieniło. - W szatni padło parę mobilizujących słów, wzięliśmy się w garść i wyciągnęliśmy to w ostatniej kwarcie.

Zawodnicy Turowa w drugiej połowie rzucili się w pogoń i dopadli rywali w samej końcówce. W niej to gospodarze trafiali zza łuku. Skutecznymi rzutami popisali się Francis Han i Borowski, a to zapewniło triumf 86:80.

Niedzielne starcie było połączone z uroczystą prezentacja składu PGE Turowa Zgorzelec, który w przyszły weekend rozpocznie walkę o ligowe punkty. Inauguracyjny pojedynek przygraniczny zespół rozegra w Lublinie, gdzie zmierzy się z ekipą TBV Start.