NBA preseason: Udane debiuty nowych graczy Clippers

Milos Teodosić rozdał osiem asyst, z kolei Danilo Gallinari i Lou Williams zdobyli po 17 punktów dla Los Angeles Clippers w debiutach w kalifornijskim zespole. LAC przegrali jednak z Toronto Raptors 113:121 w przedsezonowym meczu NBA.

Jacek Konsek
Teodosić w 2017 roku podpisał kontrakt z Los Angeles Clippers PAP/EPA / LARRY W. SMITH / Teodosić w 2017 roku podpisał kontrakt z Los Angeles Clippers

Milos Teodosic miał co prawda 0/5 z gry, ale w ciągu 25 minut rozdał osiem asyst i miał dwa przechwyty. Serbski rozgrywający powinien być wartościowym zmiennikiem dla Austina Riversa. Tymczasem po 17 punktów wywalczyli inni, nowi gracze Clippers: Danilo Gallinari i Louis Williams - odpowiednio 10 i dziewięć oczek zdobyli celnymi rzutami wolnymi.

Ostatecznie jednak mecz padł łupem Toronto Raptors, którzy ostatnią kwartę wygrali 30:23. W kanadyjskim zespole wszyscy gracze pierwszej piątki zdobyli co najmniej 10 punktów - najwięcej 17 miał Kyle Lowry.

Trzecia kwarta wygrana 35:24 pozwoliła z kolei Miami Heat pokonać Atlantę Hawks 96:90. Tyler Johnson z 14 punktami okazał się najlepszym strzelcem Żaru, w szeregach którego udanie zadebiutował m.in. Kelly Olynyk - dziewięć punktów, osiem zbiórek, pięć asyst.

Wśród pokonanych warto zwrócić uwagę na 15 zbiórek debiutanta (wybrany z 19. numerem draftu) Johna Collinsa.