I liga: Jamalex Polonia i Spójnia nadal niepokonane

Koszykarze Enea Astorii wygrali mecz otwarcia 3. kolejki I ligi. W Kłodzku pokonali Zetkamę Doral Nysę 98:79. Komplet trzech wygranych mają natomiast na koncie Jamalex Polonia oraz Spójnia. Ci drudzy wręcz zmiażdżyli zespół silnego Sokoła Łańcut.

Dawid Siemieniecki
zespół Spójni Stargard Materiały prasowe / Tadeusz Surma / Na zdjęciu: zespół Spójni Stargard

Enea Astoria i Zetkama Doral Nysa zmierzyły się w meczu otwarcia kolejnej serii spotkań na zapleczu ekstraklasy. Wiadome było jedno - dla którejś z ekip miało tego dnia nadejść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Ostatecznie dwa punkty pojadą do Bydgoszczy. Choć w trzeciej kwarcie kłodzczanie zniwelowali prowadzenie gości do zaledwie dwóch punktów, to jednak podopieczni Konrada Kaźmierczyka lepiej rozegrali ostatnie fragmenty i spokojnie dowieźli do końca dość okazałą wygraną.

Komplet wygranych mają na koncie zespoły Jamalex Polonii 1912 Leszno oraz Spójni Stargard. Ci pierwsi pokonali w Prudniku tamtejszą Pogoń, a należy mieć na uwadze, że nie jest to łatwy teren. Gospodarzom nie pomógł pozyskany ostatnio Aleksander Filipiak, zdobywca jedynie dwóch oczek. Dołożył za to 8 asyst, ale to nie wystarczyło.

Z kolei Spójnia wręcz przejechała się po niezwyciężonym dotąd Sokole, którego pokonała na własnym terenie aż 92:67. O końcowym wyniku zadecydowała druga połowa. Stargardzianie wygrali ją aż 51:20, nie pozostawiając rywalom najmniejszych złudzeń.

Fenomenalna ostatnia kwarta w wykonaniu Siarki Tarnobrzeg sprawiła, że pokonała ona na własnym terenie Elektrobud-Investment ZB 85:78. Wynik ostatnich dziesięciu minut brzmiał 31:11, co pokazuje, że pruszkowianie wypuścili z rąk wielką szansę na korzystny wyjazdowy wynik.

Do niespodzianki doszło także w Kołobrzegu. Energa Kotwica nie była, pomimo atutu własnego parkietu, faworytem meczu z niepokonanym dotąd GKS-em Tychy. Podopieczni Pawła Blechacza wygrali jednak różnicą ośmiu oczek. Gospodarzy do wygranej poprowadził zwłaszcza duet Adrian Suliński Łukasz Bodych. Pierwszy zdobył 20 punktów, natomiast drugi dołożył 13 oczek i aż 19 zbiórek.

Wyniki sobotnich meczów 3. kolejki I ligi:

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Enea Astoria Bydgoszcz 79:98 (12:18, 21:22, 24:25, 22:33)

Zetkama: Kulon 17, Sanny 14, Kasiński 11, Rutkowski 10, Weiss 10, Wojciechowski 9, Jodłowski 6, Kliniewski 2, Kowalski 0, Muskała 0, Rogalewski 0.

Enea Astoria: Śpica 22, Szyttenholm 17, Grod 16, Frąckiewicz 9, Pochocki 8, Bierwagen 8 (10 zb.), Barszczyk 5, Gospodarek 5, Korniiets 5, Fatz 2, Kondraciuk 0, Przybylski 0.

Pogoń Prudnik - Jamalex Polonia 1912 Leszno 63:75 (16:20, 17:22, 20:14, 10:19)

Pogoń:  Bogdanowicz 17, Strzelecki 15, Mordzak 8, Prostak 8, Krajniewski 5, Wielechowski 5, Czyżewski 3, Filipiak 2, Krawiec 0.

Jamalex Polonia:  Chanas 16, Kobel 12, Kaczmarzyk 11, Rostalski 11, Trubacz 7, Milczyński 6, Sanny 5, Sirijatowicz 5, Wrona 2, Kurkowiak 0.

Spójnia Stargard - Sokół Łańcut 92:67 (19:25, 22:22, 30:11, 21:9)

Spójnia: Pabian 23, Dymała 22, Czujkowski 13, Pytyś 11, Bręk 8, Raczyński 7, Fraś 5, Koziorowicz 3.

Sokół:
Marek Zywert 15, Klima 14, Sadło 8, Parszewski 7, Warszawski 7, Kamil Zywert 6, Karolak 5, Włodarczyk 3, Kulikowski 2, Inglot 0.

Siarka Tarnobrzeg - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 85:78 (15:24, 23:16, 16:27, 31:11)

Siarka: Zalewski 22, Rypiński 18, Sewioł 12, Stanios 10, Niedźwiedzki 9, Pabianek 8, Gazarkiewicz 4, Nowicki 2.

Elektrobud-Investment ZB: Cetnar 15, Kordalski 15, Madziar 14, Ornoch 10, Mikołaj Stopierzyński 9, Cechniak 7, Kalinowski 6, Olszewski 2, Paszkiewicz 0, Hubert Stopierzyński 0.

Energa Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 89:81 (16:22, 17:7, 29:19, 27:33)

Energa Kotwica: Suliński 20, Łukasz Bodych 13 (19 zb.), Dzierżak 13, Pawłowski 12, Ryżek 12, Neumann 8, Przyborowski 8, Grujić 3, Paweł Bodych 0, Dobriański 0, Małetko 0.

GKS: Kowalewski 21, Małgorzaciak 16, Szymczak 14, Kulon 13, Hałas 6, Słupiński 4, Deja 3, Musiał 2, Nowerski 2, Fenrych 0, Usendiah 0, Zawadzki 0.

Czy zaskoczyła cię aż tak wysoka wygrana Spójni nad Sokołem?