I liga: KK Warszawa, SKK i Noteć nadal bez wygranej

Biofarm Basket Poznań, który w 2. kolejce I ligi był ekipą pauzującą, doskonale wykorzystał przerwę i pokonał w swoim kolejnym meczu SKK Siedlce 86:72. Wygrane odniosły również WKS Śląsk, który pokonał KK W-wa oraz R8 Basket po triumfie nad Notecią.

Dawid Siemieniecki
 Zespół Śląska Wrocław w sezonie 2017/18 Materiały prasowe / WKS Śląsk Wrocław / Zespół Śląska Wrocław w sezonie 2017/18
Gdyby pod uwagę wziąć jedynie trzy kwarty meczu KK Warszawa z WKS-em Śląskiem Wrocław, wyłączając drugie 10 minut gry, gospodarze wypadli jako równorzędny rywal dla podopiecznych Dominika Tomczyka. Ci drudzy fenomenalnie rozegrali jednak drugą odsłonę, którą wygrali aż 28:8, co miało przełożenie na końcowy rezultat, czyli zwycięstwo wrocławian, 72:56.

Poniekąd teatr jednego aktora mieli za to okazję oglądać kibice, którzy zebrali się w niedzielne popołudnie w poznańskiej hali CityZen. Ku ich uciesze, ów bohaterem okazał się rzucający Biofarmu Basket, Jakub Fiszer. 22-letni zawodnik zdobył 30 punktów przy znakomitej skuteczności, która finalnie wyniosła 75 proc. z gry. Gracze SKK nie potrafili znaleźć na niego skutecznej odpowiedzi, przez co ponieśli trzecią porażkę z rzędu. W pierwszej połowie trzymali się dzielnie, ale po zmianie stron nie mieli już atutów przeciwko wyżej notowanemu rywalowi.

Analogiczna sytuacja miała miejsce w Inowrocławiu. Noteć w pierwszej połowie bardzo starała się zatrzeć złe wrażenie, które pozostawiła po sobie w ostatnich meczach - domowej klęsce z Jamalex Polonią oraz wysokiej wyjazdowej porażce w Pruszkowie. Spotkanie trwa jednak 40 minut, a nie 20 (po dwóch kwartach na tablicy wyników było 35:38), wobec czego goście, zespół R8 Basket, którzy byli bardzo zmotywowani po ubiegłotygodniowej przegranej u siebie ze Spójnią, nie pozostawili Noteci złudzeń i ostatecznie triumfowali 94:71.

Dla wszystkich przegranych w niedzielnych meczach, były to trzecie porażki w sezonie. W następnej serii spotkań pauzować będzie SKK, natomiast KK Warszawa i Noteć podejmą kolejne próby odniesienia wygranych. Zespół ze stolicy zagra u siebie z Enea Astorią Bydgoszcz, natomiast Noteć uda się na Podkarpacie na starcie z Sokołem Łańcut.

Wyniki niedzielnych meczów 3. kolejki I ligi:

KK Warszawa - WKS Śląsk Wrocław 56:72 (13:11, 8:28, 19:18, 16:15)

KK: Koźluk 16, Motel 16, Hybiak 10, Wojtyński 6, Rudko 3, Sarnacki 3, Jaremkiewicz 2, Çalişkan 0, Jankowski 0, Iwanowicz 0, Pietkiewicz 0, Zapert 0.

WKS Śląsk: Grzeliński 14, Mroczek-Truskowski 11, Wilczek 10, Dziewa 7, Jakubiak 7, Krakowczyk 6, Michałek 5, Pławucki 5, Bluma 4, Musiał 3, Żeleźniak 0.

Biofarm Basket Poznań - SKK Siedlce 86:72 (16:18, 18:13, 26:18, 26:23)

Biofarm Basket: Fiszer 30, Wieloch 12, Metelski 11, Smorawiński 9, Struski 8 (10 zb.), Bręk 6, Tomaszewski 6, Czyż 2, Kurpisz 2, Gruszczyński 0, Samsonowicz 0.

SKK: Sobiło 16, Wróbel 11, Obarek 10, Król 9, Rajewicz 8, Lewandowski 7, Czosnowski 6, Nędzi 5, Migała 0, Stefanik 0.

KSK Noteć Inowrocław - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 71:94 (21:24, 14:14, 18:32, 18:24)

KSK Noteć: Michalski 17, Małecki 13, Lisewski 12, Krawczyk 11, Malitka 7, Paul 5 (12 zb.), Marciniak 2, Szczepanik 2, Maciejewski 1, Sroczyński 1, Rosiński 0.

R8 Basket: Hicks 24, Kwiatkowski 14, Jakub Załucki 12, Pełka 11, Pisarczyk 10, Malczyk 8, Renkiel 5, Baran 4, Dłuski 4, Aleksander Załucki 2, Sasnal 0, Stalicki 0.

Który zespół pierwszy odniesie premierową wygraną w I lidze?