Euroliga: nieudana pogoń Unicaji Malaga. Adam Waczyński nie wyszedł na parkiet

Unicaja Malaga uległa w rozgrywkach Euroligi Olympiakosowi Pireus 75:80, a Adam Waczyński w ogóle nie pojawił się na parkiecie.

Piotr Szarwark
Unicaja Malaga w akcji Materiały prasowe / Sportklub / Unicaja Malaga w akcji
Pierwsza porażka Unicaji Malaga w tegorocznej edycji Euroligi. Hiszpański zespół na wyjeździe musiał uznać wyższość Olympiakosu Pireus, który od początku narzucił swój styl i nie oddał prowadzenia. Gospodarze zbudowali już co prawda sporą przewagę, ale Unicaja w ostatnich minutach zdołała zniwelować ją nawet do trzech "oczek". Ostatecznie uległa 75:80.

Olympiakos do triumfu poprowadził Hollis Thompson - autor 15 punktów. Wśród przegranych najlepiej spisał się Dragan Milosavljević, który zapisał na koncie 14 "oczek" i pięć zbiórek. Tym razem na parkiecie ani na chwilę nie zameldował się jedyny reprezentant Polski w Eurolidze, Adam Waczyński.

Były gracz ligi NBA, Thomas Robinson, był liderem Chimki Moskwa w starciu z litewskim Żalgirisem Kowno. Rosyjski zespół zwyciężył przed własną publicznością 85:77 i jak na razie jest niepokonany w prestiżowych europejskich rozgrywkach.

Crvena Zvezda Belgrad niespodziewanie pokonała u siebie faworyzowaną FC Barcelonę Lassa (90:82). Gospodarze już po dziesięciu minutach prowadzili 11 punktami i nie dali sobie odebrać wygranej. 22 punkty dla triumfatorów zanotował świetnie dysponowany tego wieczora Taylor Rochestie.

W ostatnim piątkowym spotkaniu Valencia Basket sprostała u siebie Anadolu Efes Stambuł 78:71. O takim wyniku zaważyła przede wszystkim trzecia kwarta rywalizacji, którą Hiszpanie zwyciężyli różnicą 18 punktów. 24 "oczka" dla triumfatorów zapisał Erick Green i był najbardziej wyróżniającą się postacią na parkiecie.