Andrija Bojić ponownie zrobił różnicę, Polpharma wygrała w Koszalinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Daniel Szczypior/ Polpharma / Na zdjęciu: Andrija Bojić
Materiały prasowe / Daniel Szczypior/ Polpharma / Na zdjęciu: Andrija Bojić

Polpharma Starogard Gdański w czwartej kwarcie wyszła z dużej opresji i pokonała w Koszalinie tamtejszy AZS 86:81. Po raz kolejny pierwszoplanową postacią Farmaceutów był podkoszowy Andrija Bojić.

AZS prowadził na początku czwartej kwarty 66:58, ale przewagę tą roztrwonił w dwie minuty. Potem nie był już w stanie zatrzymać rozpędzających się Farmaceutów. W końcówce Polpharma trafiała z linii rzutów wolnych, a z dystansu mylił się Qyntel Woods.

Polpharma ma po tym pojedynku bilans czterech zwycięstw przy zaledwie jednej porażce i Andrija Bojic ma w tym swój bardzo duży udział.

Triumf w Koszalinie to w dużej mierze jego zasługa. Serb po prostu błyszczał, wykorzystał 12 z 17 swoich akcji, co przełożyło się na 26 punktów. Dołożył do tego 7 zbiórek i 3 asysty.

W kluczowej czwartej kwarcie Bojic otrzymał jednak solidne wsparcie od kolegów. Odrabianie strat trójką rozpoczął Daniel Gołębiowski, a kolejną dodał Marcin Flieger - Farmaceuci dzięki serii 12:2 objęli prowadzenie 70:68.

Akademicy podnieśli się, dwa rzuty zza łuku wykorzystał Jakub Dłoniak i wydawało się, że gospodarze wrócili do swojej gry. Końcówkę zagrali jednak nerwowo, popełniając błędy. Rywale tylko na to czekali, ważną akcję wykończył Thomas Davis, a triumf z linii rzutów wolnych przypieczętował Joe Thomasson.

Woods z 18 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami był najskuteczniejszy w AZS-ie. 17 oczek (3/4 zza łuku) dołożył Damian Jeszke.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 81:86 (18:17, 19:22, 27:19, 17:28)

AZS: Qyntel Woods 18, Damian Jeszke 17, Modestas Kumpys 12, Jakub Dłoniak 11, Kacper Młynarski 9, Laimonas Chatkevicius 8, Szymon Kiwilsza 3, Diante Baldwin 3, Igor Wadowski 0.

Polpharma: Andrija Bojić 26, Joe Thomasson 11, Thomas Davis 10, Marcin Flieger 9, Ameen Tanksley 8, Daniel Gołębiowski 7, Przemysław Szymański 6, Jakub Schenk 5, Filip Pruefer 4.

Polpharma to największe zaskoczenie początku sezonu?