NCAA: Maciej Bender jako starter, Jakub Nizioł blisko double-double

W środę w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy trzech Polaków, a ich drużyny wygrały swoje pojedynki.

Stanisław Grabowski
Jakub Nizioł Materiały prasowe / Matt Aguirre / Na zdjęciu: Jakub Nizioł

West Virginia Mountaineers (1-1) rozgromiła u siebie American Eagles 98:64. Maciej Bender rozpoczął mecz w pierwszej piątce i w ciągu 18 minut gry zanotował 2 punkty (1/3 za 2) oraz zbiórkę.

Pennsylvania Quakers (1-2) we własnej hali ograła uczelnię Navy Midshipmen 66:45. Tym razem na parkiecie ujrzeliśmy po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach NCAA Jakuba Mijakowskiego (4 minuty gry). Polak oddał dwa niecelne rzuty (0/1 za 2, 0/1 za 3).

Pierwsze zwycięstwo odnotowali również gracze Cal Poly Mustangs (1-2) pokonując Holy Names Hawks 76:47. Jakub Nizioł przebywał na parkiecie 21 minut i zdobył 12 punktów (2/4 za 3, 2/2 za 2, 2/2 za 1). Ponadto dodał on do swojego dorobku 7 zbiórek, 2 przechwyty, asystę i blok.

Która drużyna Polaków zajdzie najdalej w bieżących rozgrywkach NCAA?