NBA: Celtics po raz 15 z rzędu! Atomowa trzecia kwarta Warriors, 32 punkty różnicy

Boston Celtics notują najlepszy początek sezonu w historii klubu, wygrali właśnie 15. mecz z rzędu. Golden State Warriors pokonali Philadelphia 76ers 124:116, a trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 47:15 na ich korzyść.

Patryk Pankowiak
Stephen Curry, podrażniony po ostatniej porażce i słabszym występie, rzucił tym razem 35 punktów, 20 w samej trzeciej kwarcie i był kluczowym graczem Golden State Warriors. Goście z Oakland do przerwy mieli 22 "oczka" straty, Philadelphia 76ers z Joelem Embiidem i Benem Simmonsem na czele postawili obrońcom tytułu trudne warunki. Do czasu.

Szóstki prowadziły 74:52, ale po zmianie stron w oczach zawodników Warriors widać było prawdziwą furię. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 47:15 na ich korzyść, a prowadzenie odzyskali przy wyniku 90:89. Podopieczni Steve'a Kerra dodali wówczas serię 9-0 i szybko zrobiło się 99:89. Postrach u rywali siał Stephen Curry. - Byłem bardzo agresywny w pierwszej odsłonie, ale nie oddawałem po prostu rzutów. W trzeciej kwarcie bardziej kalkulowaliśmy - mówi dwukrotny MVP.

Później była już pełna kontrola w ich wykonaniu. Warriors triumfowali ostatecznie 124:116, odnosząc 12. zwycięstwo w tym sezonie, szóste na wyjeździe. Kevin Durant dodał 27 "oczek", a bardzo cenne 14 punktów i siedem zbiórek zanotował z ławki weteran parkietów, David West. 37-latek dokonał tego w zaledwie 13 minut.

U 76ers grało tylko ośmiu koszykarzy - sześciu z nich zdobyło więcej, niż 10 punktów. Pierwszoroczniak Simmons spisywał się wyśmienicie, zapisał przy swoim nazwisku 23 "oczka", miał osiem zbiórek i 12 asyst. Trafił 11 na 5 oddanych rzutów z pola. Joel Emiid dodał 21 punktów, a po 20 mieli J.J. Redick i Robert Covington.

Niemała niespodzianka na Florydzie i nie chodzi tyle o końcowy rezultat, co przepaść pomiędzy dwoma zespołami. Jazz zdemolowali Magic 125:85. Derrick Favors uzbierał 25 punktów i 11 zbiórek, a w trzeciej kwarcie, wygranej przez Jazzmanów 34:19, nie do zatrzymania był Rodney Hood. 25-latek w całym meczu trafił siedem "trójek", miał 31 "oczek". - Gram po prostu z odpowiednim nastawieniem i czerpię z tego wszystkiego radość - komentuje Hood, którego nie rozgoryczył fakt, iż rozpoczął mecz z ławki rezerwowych.

Boston Celtics znów to zrobili! Ich 15. zwycięstwo z rzędu stało się faktem. Kto zatrzyma tę rozpędzoną lokomotywę? Ostatnio nie udało się to nawet Golden State Warriors, teraz ta sama sztuka nie powiodła się także Atlancie Hawks. Celtowie zwyciężyli w Georgii 110:99.

Goście z Massachusetts odrobili 15 punktów deficytu z pierwszej kwarty, a kapitalnie spisywali się wszyscy z tria Kyrie Irving - Jaylen Brown - Jayson Tatum. Ten pierwszy zaaplikował rywalom 30 punktów (10/12 z gry, 5/6 za trzy), Brown miał najlepsze w karierze 27 "oczek" (10/13 z gry, 4/6 za trzy), a Tatum dodał równie istotne 14 punktów i zanotował siedem zbiórek.

Podopieczni Brada Stevensa trafili zza łuku aż 16 na 34 oddane rzuty, co daje skuteczność na poziomie 47-procent. Bilans 15-2 to najlepszy początek sezonu w historii klubu, seria 15. wygranych z rzędu jest aktualnie piątą najdłuższą. A ta może trwać. Teraz przeciwnikami Celtów do końca października będą odpowiednio: Dallas Mavericks, Miami Heat, Orlando Magic, Indiana Pacers, Detroit Pistons oraz Philadelphia 76ers.

Dla Hawks 23 punkty zdobył Dennis Schroder, a 19 Kent Bazemore. Ci mają bilans 3-13, ale, jak mówi Schoroder - Ciągle wierzę, że wydarzy się coś wielkiego w tym sezonie. Musimy po prostu pozostać razem jako zespół.

James Harden wdał się we znaki obronie Memphis Grizzlies, a Houston Rockets wygrali każdą z czterech kwart i ostatecznie całe spotkanie 105:83. Brodacz miał 29 "oczek", pięć zbiórek i siedem asyst. Chris Paul, wracający po kontuzji zapisał na swoim koncie 17 punktów oraz rozdał sześć kluczowych podań. Clint Capela miał tyle samo punktów oraz 13 zebranych piłek. Dla Rockets to 13. zwycięstwo w sezonie, Teksańczycy są obecnie liderami Konferencji Zachodniej.