I liga: dogrywka we Wrocławiu. Kapitalna końcówka Jamalex Polonii 1912 Leszno

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: drużyna Jamaleksu Polonii 1912 Leszno w sezonie 2017/2018
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: drużyna Jamaleksu Polonii 1912 Leszno w sezonie 2017/2018

Dramatyczny pojedynek na otwarcie 12. kolejki I ligi. Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno przez większość meczu gonili, ale po wygranej 12:2 dogrywce pokonali na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 96:86.

Piątkowy mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Było to spotkanie dobrych znajomych. Od początku przewagę uzyskali wrocławianie. Po trzech minutach prowadzili 11:5, a pod koniec pierwszej kwarty nawet 25:14. Mieli wyższą skuteczność, a do tego dominowali w zbiórkach. Jamalex Polonia trafiła 7/23 prób z gry.

Przez trzy minuty kolejnej odsłony obie ekipy nie potrafiły zdobyć punktów. Niemoc przełamał Marcin Bluma, który był aktywny w tej części i po 20 minutach miał na koncie 10 punktów oraz sześć zbiórek. Błyskawicznie odpowiedział jednak Jakub Kobel, a od tego momentu goście mozolnie odrabiali straty. Robili to pomimo nieobecności jednego z liderów. Kamil Chanas po trzecim przewinieniu musiał usiąść na ławce. Wcześniej zdobył dziewięć punktów. Korzystny rezultat (38:36) dali jednak Jamalex Polonii Radosław Trubacz oraz Adam Kaczmarzyk.

Po zmianie stron ponownie gospodarze uzyskali przewagę (56:48). Mecz był jednak wyrównany do końca, bo wyżej notowany zespół nie odpuszczał. Goście ponownie byli stroną goniącą i pomimo pięciu punktów straty w końcówce czwartej kwarty zdołali doprowadzić do dogrywki (84:84). Decydujące rzuty oddał Nikodem Sirijatowicz, który obok Chanasa i Trubacza walnie przyczynił się do sukcesu swojej drużyny. Do tego grona należy również dołączyć walczących pod tablicami Macieja Rostalskiego i Przemysława Wronę. Dzięki nim zespół z Leszna wygrał zbiórkę 52:45.

Podłamani wrocławianie zupełnie pogubili się w dogrywce. Koszykarze z Leszna rozpoczęli ten fragment od siedmiu punktów z rzędu, co było już praktycznie niemożliwe do odrobienia. Śląsk doznał więc siódmej porażki w sezonie (86:96). Bardzo trudny test zdała natomiast Jamalex Polonia, która z bilansem 10-1 pozostaje w czołówce I ligi.

WKS Śląsk Wrocław - Jamalex Polonia 1912 Leszno 86:96 (25:16, 11:22, 29:25, 19:21, 2:12)

Śląsk: Marcin Bluma 18, Aleksander Dziewa 14, Marcin Pławucki 14, Maciej Krakowczyk 11, Karol Michałek 10, Tomasz Żeleźniak 10, Jakub Musiał 6, Adrian Mroczek-Truskowski 3, Jan Grzeliński 0.

Jamalex Polonia: Kamil Chanas 21, Radosław Trubacz 17, Nikodem Sirijatowicz 16, Maciej Rostalski 14, Adam Kaczmarzyk 8, Przemysław Wrona 8, Stanferd Sanny 7, Jakub Kobel 3, Szymon Milczyński 2.