Mistrzynie z problemami w Sosnowcu. "Parks i Swanier miały dużą ochotę do gry"

Koszykarki Ślęzy Wrocław były zdecydowanym faworytem pojedynku z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec. Mistrzynie ostatecznie wygrały, ale tylko 81:76. - Najważniejsze, że mamy kolejny mecz "do przodu" - skomentował mecz Arkadiusz Rusin.

Krzysztof Kaczmarczyk
Marissa Kastanek i Robyn Parks Materiały prasowe / Ślęza Wrocław / Na zdjęciu: Marissa Kastanek i Robyn Parks
Mistrzynie Polski zrobiły swoje, ale łatwo nie miały. Końcowy wynik tylko odzwierciedla, jak trudne warunki postawiły im podopieczne Mirosława Orczyka. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się aż 22 razy. - Cieszę się, że po meczu z Wisłą, w którym nie trafialiśmy, dziś nasze zawodniczki znów pokazały, że są w stanie odczarować kosz i zdobywać punkty. Myślę, że zabrakło nam determinacji w defensywie - komentuje mecz trener Zagłębia.

Bardzo dobre zawody rozegrały m.in. Ketia Swanier i Robyn Parks, które solidarnie rzuciły po 23 punkty. - Swanier ma to do siebie, że w meczach ze mną jest szczególnie zmotywowana. Ona i Parks były zupełnie innymi zawodniczkami niż tydzień wcześniej w spotkaniu z Wisłą - ocenił ich występ Arkadiusz Rusin, szkoleniowiec 1KS Ślęzy Wrocław.

Wydawało się, że mistrzynie Polski rozstrzygnęły mecz w trzeciej kwarcie, kiedy zaliczyły run 14:0. Gospodynie podniosły się jednak i zmniejszyły straty do czterech oczek. Przy stanie 76:72 dla Ślęzy, kluczowe akcje wykończyła jednak Marissa Kastanek. - Nie odpowiedzieliśmy na rzuty Kastanek, która miała swoje dwie minuty. Wtedy wynik nam uciekł - ocenił Orczyk.

Rzucająca mistrzyń Polski zakończyła pojedynek z dorobkiem 19 oczek, będąc najskuteczniejszą w swoim zespole. - Najważniejsze, że mamy kolejny mecz "do przodu" i mamy kolejne dwa punkty. Cieszę się ze zwycięstwa, ale o stylu zapominam - ocenił Rusin.

W ekipie Zagłębia debiut zaliczyła Agnieszka Fikiel. W ciągu 23 minut spędzonych na parkiecie zaliczyła 9 punktów i 3 zbiórki.

Czy JAS-FBG Zagłębie zagra w fazie play-off BLK?