Wynik lepszy od gry. Rosa Radom znów na tarczy w Lidze Mistrzów

Siódmą porażkę w ósmym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów poniosła Rosa Radom. Polski zespół przegrał na wyjeździe z Medi Bayreuth 85:90.

Jacek Konsek
Rosa po raz drugi okazała się gorsza od Medi Newspix / Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS / Rosa po raz drugi okazała się gorsza od Medi

Kolejny tydzień i kolejne dwie porażki polskich drużyn w koszykarskiej Lidze Mistrzów. We wtorek Stelmet Zielona Góra przegrał u siebie i został wygwizdany, w środę Rosa Radom nie dała rady Medi Bayreuth, prezentując dobrą grę jedynie w drugiej kwarcie. Na 16 możliwych meczów, nasze drużyny wygrały zaledwie trzy...

Radomianie na wysokim poziomie spisali się jedynie w drugiej odsłonie. Zdobyli wówczas 32 punkty, kapitalnie grali w ofensywie - 5/6 za trzy. To była stara dobra Rosa - szalejący na obwodzie Punter, walczący pod koszem Auda, ambitny Piechowicz i Szymkiewicz. Zespół trenera Kamińskiego odrobił początkowe straty i wyszedł nawet na trzypunktowe prowadzenie.

Bardzo dobra gra Rosy skończyła się po przerwie. Zaciął się Punter, trójki znów nie chciały wpadać, a na dodatek nie do zatrzymania był duet gospodarzy York-Marei. Ten pierwszy raził rzutami z 8-9 metrów, z kolei Egipcjanin swoim doświadczeniem królował w strefie podkoszowej.

Przewaga Medi urosła w czwartej kwarcie nawet na 17 punktów - 86:69. Kiedy mecz był już rozstrzygnięty, Rosa rzuciła się jeszcze do odrabiania strat. Kamiński zwietrzył swoją szansę i wziął czas w ostatnich sekundach. Po trafieniu Audy zrobiło się nawet 89:85, ale końcowy wynik może być mylący - to niemiecka ekipa kontrolowała wydarzenia i w przekroju całego spotkania była lepszym zespołem.

Patrik Auda zdobył 22 punkty i miał siedem zbiórek, oczko mniej dołożył Kevin Punter. Gabe York z 20 punktami był najlepszym strzelcem Medi.

W 9. kolejce Rosa podejmie hiszpański Movistar Estudiantes. Spotkanie zaplanowano na środę 20 grudnia, początek 18:30.

Medi Bayreuth - Rosa Radom 90:85 (23:16, 23:32, 30:15, 14:22)

Medi: Gabe York 20, Assem Marei 13, De'Mon Brooks 11, James Robinson 10, John Cox 9, Andreas Seiferth 8, Nate Linhart 5, Steve Wachalski 5, Robin Amaize 4, Bastian Doreth 3, Javon McCrea 2.

Rosa: Patrik Auda 22, Kevin Punter 21, Ryan Harrow 13, Igor Zajcew 10, Marcin Piechowicz 8, Michał Sokołowski 5, Daniel Szymkiewicz 2, Filip Zegzuła 2, Szymon Szymański 2, Maciej Bojanowski 0.