Hiszpania: Ponitka kontra Waczyński. Biało-Czerwoni bez błysku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Adam Waczyński

W sobotę doszło do starcia liderów reprezentacji Polski na parkietach hiszpańskiej ACB. Niestety Biało-Czerwoni nie odegrali w tym meczu większych ról.

Na ten mecz kibice w Polsce czekali z niecierpliwością. Adam Waczyński i Mateusz Ponitka świetnie spisywali się ostatnio w swoich klubach - pierwszy z nich szalał w Eurolidze, a drugi poprowadził Iberostar Teneryfa do wygranej nad FC Barceloną Lassa. W sobotę jednak nie błyszczał żaden z nich, a Iberostar pokonał Unicaję Malaga 81:77.

Ekipa Ponitki jeszcze na 81 sekund przed końcem prowadziła sześcioma punktami, ale Unicaja do ostatnich chwil walczyła o wygraną. Już 46 sekund później zbliżyła się na zaledwie dwa punkty, ale Carlos Suárez przestrzelił rzut za trzy, który mógł przechylić szalę zwycięstwa. Ostatecznie Iberostar triumfował 81:77.

Ponitka w nieco ponad 18 minut zdobył tylko cztery punkty, trafiając zaledwie dwa z siedmiu rzutów z gry, a oprócz tego Polak zebrał trzy piłki. Zwycięzcy nie mieli w swoich szeregach wyraźnego lidera - po 11 "oczek" zdobyli Kostas Vasileiadis oraz Mike Tobey.

Waczyński wybiegł na parkiet w pierwszej piątce i grał nieco dłużej niż kolega z kadry. W 21 minut zapisał jednak dwa punkty (1/4 z gry), trzy asysty oraz dwie zbiórki. Liderem drużyny był natomiast James Augustine - autor 15 "oczek".

Dla obu drużyn był to dwunasty mecz w sezonie ligowym 2017. Iberostar legitymuje się bilansem 7-5 (8. miejsce w tabeli ligowej), a Unicaja ma sześć zwycięstw i sześć porażek (9. lokata).

Który z zawodników jest według ciebie liderem polskiej kadry?