Medlock i Kikowski rozstrzelali Trefla. Piąta z rzędu porażka sopocian

Trefl Sopot przegrał piąte spotkanie z rzędu w Polskiej Lidze Koszykówki. W jedynym poniedziałkowym meczu 15. kolejki triumfował King Szczecin 95:82.

Jacek Konsek
Carlos Medlock w akcji Newspix / Krzysztof Cichomski / Carlos Medlock w akcji

Już bez Nikoli Markovicia Trefl Sopot udał się do Szczecina, gdzie mierzył się z miejscowym Kingiem. Poniedziałkowe spotkanie nie było wielkim widowiskiem - mecz ustawiła druga kwarta, wygrana przez gospodarzy aż 27:10. Bohaterem miejscowych okazał się Carlos Medlock, który trafił pięć trójek i z 28 punktami rozegrał swoje najlepsze zawody w krótkiej wciąż karierze na polskich parkietach.

Medlock 20 oczek wywalczył jeszcze przed przerwą, a King osiągnął wtedy nawet 16-punktowe prowadzenie. Trefl odrobił nieco strat w trzeciej kwarcie, ale w ostatniej części znów kontrola przeszła w ręce podopiecznych trenera Budzinauskasa. Do zdobywania punktów włączyli się Jogela oraz Kikowski, na co odpowiedzi nie mieli koszykarze z Trójmiasta.

Trefl ambitnie walczył o jak najmniejsze rozmiary porażki, ale tego dnia fatalnie wyglądała egzekucja z dalekiego dystansu w ich wykonaniu. W połowie trzeciej kwarty sopocianie mieli 0/14 w rzutach za trzy punkty, skończyło się na "nieco" lepszym 4/21. Dla porównania warto powiedzieć, że King trafił 11 trójek, z czego dziewięć duet Medlock-Kikowski.

Do ekipy trenera Klozińskiego dołączy wkrótce Obie Trotter. Amerykanin, znany z gry w Polskim Cukrze Toruń, powinien być istotnym wzmocnieniem Trefla, który obecnie z bilansem 7-9 plasuje się dopiero na 12. lokacie w PLK.

King Szczecin - Trefl Sopot 95:82 (23:24, 27:10, 17:24, 28:24)

King: Carlos Medlock 28, Tauras Jogela 20, Paweł Kikowski 18, Darrell Harris 11, Mateusz Bartosz 7, Martynas Paliukenas 6, Sebastian Kowalczyk 3, Łukasz Diduszko 2, Andrej Desiatnikow 0, Maciej Majcherek 0, Kostas Jonuska 0, Maciej Adamkiewicz 0.

Trefl: Jermaine Love 15, Steve Zack 14, Filip Dylewicz 12, Jakub Karolak 10, Michał Kolenda 8, Marcin Stefański 7, Łukasz Kolenda 7, Piotr Śmigielski 6, Bartosz Majewski 2, Jakub Motylewski 1.