Hiszpania: świetny mecz Mateusza Ponitki. Polak przyczynił się do wygranej

Mateusz Ponitka doskonale spisał się w 16. kolejce ligi hiszpańskiej, a jego Iberostar Teneryfa pokonał Baskonię Vitoria Gasteiz 86:74. Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim ograła na wyjeździe FC Barcelonę.

Piotr Szarwark
Mateusz Ponitka East News / Mariusz Grzelak / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Mateusz Ponitka po raz kolejny zabłysnął w rozgrywkach hiszpańskiej ACB. Tym razem reprezentant Polski spędził na parkiecie ponad 26 minut i świetnie wykorzystał ten czas, zdobywając 16 punktów (5/9 za dwa, 1/1 za trzy, 3/3 z linii rzutów wolnych). Oprócz tego miał też pięć zbiórek i asystę.

Ponitka był jednym z wyróżniających się graczy na parkiecie i to między innymi dzięki niemu Iberostar Teneryfa pokonał Baskonię Vitoria Gasteiz 86:74. O triumfie Iberostaru zadecydowała przede wszystkim postawa w drugiej połowie zmagań, którą gospodarze wygrali różnicą 15 "oczek".

Wśród triumfatorów tylko Tim Abromaitis zdobył więcej punktów niż Polak - 17. W ekipie gości nie do zatrzymania był Tornike Shengelia, który w nieco ponad 25 minut uzbierał 25 punktów.

Unicaja Malaga wypracowała sobie 21 punktów przewagi nad FC Barceloną Lassa przed czwartą kwartą rywalizacji, ale w decydującej odsłonie roztrwoniła ją niemal w całości. Ostatecznie jednak Barcelonie nie udało się odwrócić losów rywalizacji, a Unicaja wywiozła cenne zwycięstwo 76:73.

14 punktów dla triumfatorów zapisał Carlos Suarez, a dobrze spisał się także Adam Waczyński. 28-latek grał przez niespełna 17 minut i zdobył siedem "oczek" (3/4 za dwa, 0/3 za trzy i 1/2 z linii rzutów wolnych). Wśród gospodarzy wyróżniał się Pierre Oriola - autor 17 punktów.

W 16. kolejce rozgrywek zaprezentowali się jeszcze dwaj inni Polacy. Michał Michalak spudłował sześć rzutów z gry i nie zdobył ani jednego punktu, a jego Tecnyconta Saragossa została rozgromiona na wyjeździe przez Valencię Basket (58:103). Zaledwie punkcik zanotował Tomasz Gielo w wyjazdowej porażce Joventutu Badalona z Dominionem Bilbao Basket (74:99).

Wyniki meczów z udziałem Polaków w 16. kolejce ACB:

Iberostar Teneryfa - Baskonia Vitoria Gasteiz 86:74 (M. Ponitka - 16 pkt., 5 zb., 1 ast.)

FC Barcelona Lassa - Unicaja Malaga 73:76 (A. Waczyński - 7 pkt.)

Dominion Bilbao Basket - Divina Seguros Joventut Badalona 74:99 (T. Gielo - 1 pkt., 2 zb.)

Valencia Basket - Tecnyconta Saragossa 103:58 (M. Michalak - 0 pkt.)

Czy uważasz, że Michała Michalaka stać na lepszą grę w ACB?