I liga: Jamalex Polonia Leszno wykonała zadanie. 18. zwycięstwo w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Jamaleksu Polonii 1912 Leszno w sezonie 2017/2018

Bez niespodzianki w piątkowym meczu 21. kolejki I ligi koszykarzy. Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała Energę Kotwicę Kołobrzeg 87:72. Goście odnieśli 18. zwycięstwo w sezonie.

Początek potyczki był nerwowy w wykonaniu gospodarzy. Energa Kotwica trafiała na wysokiej skuteczności - 8/12 rzutów z gry. Popełniała jednak wiele strat. Dlatego Jamalex Polonia była nawet na sześciopunktowym prowadzeniu. Goście w pierwszej kwarcie oddali aż 20 rzutów i trafili 10. Ich przewaga nieco zmalała, bo ekipę z Kołobrzegu w grze utrzymywali Łukasz Bodych i Szymon Rduch.

W kolejnej części obie drużyny zagrały falami. Czarodzieje z wydm wyrównali, ale nie poszli za ciosem. Jamalex polonia zareagowała odskakując na 12 punktów, a na kwadrans przerwy schodziła prowadząc 42:34. Goście mieli więcej atutów, ale też sporo do poprawy. Popełnili tylko trzy straty. Trafili jednak zaledwie 3/10 rzutów wolnych. W pierwszej kwarcie liderem był Adam Kaczmarzyk. Później jednak trafiali inni - Radosław Trubacz i Szymon Milczyński, który wraz z Przemysławem Wroną walczył pod tablicami. Asystował Jakub Kobel.

Podobna sytuacja wydarzyła się w trzeciej kwarcie. Energa Kotwica miała dobry moment i zniwelowała stratę do czterech punktów. Jamalex Polonia pod presją poradziła sobie bardzo dobrze. Gospodarze popełnili serię błędów, co bezwzględnie wykorzystali Kaczmarzyk oraz Kobel. Goście zwyciężyli 87:72. Nawet na chwilę na parkiecie nie pojawił się ich lider, Kamil Chanas. Nie było to potrzebne, bo inni prezentowali się bardzo dobrze.

Kaczmarzyk zdobył 28 punktów a z double-double mecz zakończył Milczyński - 17 "oczek" i 12 zbiórek. Kobel dołożył 12 punktów i dziewięć asyst. Największym kłopotem już do końca były rzuty wolne - 5/18. Zdecydowanie lepiej przyjezdni radzili sobie za linią 6,75 metra - 12/24.

Jamalex Polonia z bilansem 18-2 awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. W sobotę może jednak powrócić na drugą lokatę, bo tracąca punkt Spójnia Stargard zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Energa Kotwica odniosła osiem zwycięstw w 20 meczach.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Jamalex Polonia 1912 Leszno 72:87 (19:22, 15:20, 15:22, 23:23)

Energa Kotwica: Łukasz Bodych 19, Rduch 13, Pawłowski 12, Grujić 10, Ryżek 8, Dobriański 4, Przyborowski 4, Paweł Bodych 2, Dzierżak 0.

Jamalex Polonia: Kaczmarzyk 28, Milczyński 17, Trubacz 15, Kobel 12, Sirijatowicz 8, Sanny 5, Wrona 2, Kurkowiak 0.