NBA: LeBron James zrównał się z Michaelem Jordanem, 56 punktów Townsa!

Cleveland Cavaliers rozegrali drugi mecz w ciągu dwóch dni i zrehabilitowali się za ostatnią porażkę. Tym razem na wyjeździe pokonali Charlotte Hornets (118:105), a kapitalnie spisał się LeBron James. Aż 56 punktów zdobył w nocy Karl-Anthony Towns.

Piotr Szarwark
LeBron James Getty Images / Ronald Cortes / Na zdjęciu: LeBron James
LeBron James powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, że gdyby przyszło mu zagłosować na MVP sezonu 2017/18, nie zawahałby się postawić na siebie. Kilka godzin później za słowami poszły też czyny. Lider Cleveland Cavaliers rozegrał świetne spotkanie i poprowadził zespół do wyjazdowego zwycięstwa nad Charlotte Hornets - 118:105.

LBJ spędził na parkiecie 37 minut i w tym czasie zanotował 41 "oczek" (14/26 z gry), 10 zbiórek oraz 8 asyst. Był to dla niego 866 mecz z rzędu, który zakończył z dwucyfrowym dorobkiem punktów. Pod tym względem zrównał się z Michaelem Jordanem - obecnym właścicielem Hornets.

- Nie potrafię powiedzieć, jak tego dokonałem. Za każdym razem, kiedy jestem wymieniany obok takiego gracza jak Michael, muszę być wdzięczny i pokorny za to co robię - przyznał koszykarz.

Zawodnik Cavs nie był jedynym rekordzistą tej nocy. Kemba Walker bowiem zdobył 21 punktów i został najlepiej punktującym graczem w historii zespołu z Charlotte. Koszykarz prześcignął pod tym względem Della Curry'ego, który miał 9839 pkt. Wielki wyczyn został nieco przykryty przez porażkę z Kawalerzystami.

O losach pojedynku zadecydowała przede wszystkim druga kwarta, wygrana przez Cavs 42:28. Ekipa z Ohio trafiła w niej 72 proc. rzutów z gry, odjechała rywalom, a następnie kontrolowała to, co dzieje się na parkiecie. Dla Kawalerzystów było to 45. zwycięstwo w rozgrywkach regularnych.

To nie koniec rekordów, jakie padły w nocy z środy na czwartek. Koszykarze Minnesoty Timberwolves pokonali przed własną publicznością Atlantę Hawks (126:114), a bohaterem spotkania został Karl-Anthony Towns, który zdobył aż 56 punktów. To nie tylko najlepszy wynik w karierze zawodnika, ale i w historii Timberwolves.

- W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że coraz częściej dostaję piłkę. Był to znak, żeby rzucać, bo wszyscy powtarzali, ile punktów brakuje mi do 50. Tak naprawdę nie myślałem o tym. Skupiałem się tylko na tym, byśmy wygrali ten mecz - przyznał środkowy. Do 56 "oczek" (19/32 z gry) dołożył też 15 zbiórek.

17 "oczek" dla zwycięzców dołożył Andrew Wiggins, a 11 Jeff Teague. Zespół nie miał najmniejszych kłopotów z tym, aby poradzić sobie z jedną z najgorszych drużyn w stawce. Timberwolves prowadzili niemal od początku i pewnie utrzymali prowadzenie do końcowej syreny. Tym samym przerwali passę dwóch kolejnych porażek.

Wśród przegranych życiowy występ zaliczył rezerwowy Mike Muscala, który zapisał obok swojego nazwiska 24 punkty. Z double-double z parkietu zszedł natomiast Dewayne Dedmon - autor 13 "oczek" i 12 zbiórek. Dla Hawks była to 10 porażka w ostatnich 11 spotkaniach.